R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soome roki tipud esinevad Tallinnas

Andris Tammela
, 24tundi tegevtoimetaja
Facebook
Comments
Herra Ylppö&Ihmiset.
Herra Ylppö&Ihmiset. Foto: Naapurvisa

Tänavu viimast korda toimuv “Naapurivisa” festival toob 11. veebruaril Tallinna Rock Café’sse soomlaste Apulanta ja Herra Ylppö&Ihmiset. Kodumaiseid värve esindavad Psychoterror ja Id Rev.

Korraldajate teatel on 2003. aastal alanud festivali eesmärgiks olnud Soome ja Eesti vahelise kultuurilise koostöö arendamine rokkmuusika vallas.

Tänavuse “Naapurivisa” peaesineja Apulanta on ehe näide soomlaslikust töökusest ja sitkusest eesmärkideni pürgimisel. Bänd alustas 1991. aastal kui nad kihutasid Datsun 100-ga mööda väiksemaid ja suuremaid Soome linnu ning levitasid visalt oma muusikalist sõnumit. Algusaegadel sai tihti tühjadele saalidele esinenud bänd tunda ka mõnitusi ja füüsilise vägivallaga ähvardamist, aga tahe muusikat teha jäi peale. Tühjadest saalidest on Apulanta jõudnud suurimate festivalide kodumaise peaesineja staatusesse ja väljamüüdud klubikontserdid on nende jaoks igapäevane nähtus.

Apulanta on müünud üle 500 000 plaadi ja on kuulunud kindlalt Soome viimase kümnendi edukamate rokkbändide sekka. Kokku on Apulanta välja andnud kümme täispikka albumit, neli kogumikku ning 33 EP-d ja singlit.

Herra Ylppö&Ihmiset on Maj Karma solisti H.Ylppö sooloprojekt, mis sai alguse 2008. aastal. Bänd on andnud välja kaks albumit ja eelmine aasta oli neile äärmiselt edukas. Lisaks plaadi “Pojat ei tanssi” (Poisid ei tantsi) suurele edule esineti pea kõikidel Soome suurematel rokifestivalidel.

Psychoterroril täitub tänavu sügisel 20 tegutsemisaastat ja bänd on kindlalt tagunud oma nime Eesti rokkmuusika ajalukku. “Naapurivisal” esitleb Psychoterror lisaks tuttavatele lööklauludele oma rikkalikust repertuaarist ka mõnda verivärsket pala.

1990. aastate teisel poolel tegutsenud punkbändist Idiootsuse Revolutsioon välja kasvanud Id Rev viljeleb eksperimentaalset indie-rokki ja nende harvad esinemised on muusikagurmaanidele kauaoodatud maiuspalaks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles