Malju Sisask (75), raamatupidaja Tallinnast:
Ma ei ole väga emotsionaalne inimene ja talitsen oma tundeid suhteliselt hästi, tekitamata ekstreemseid olukordi. Loen alati kümneni, enne kui otsustan.
Kui aga mees näitab üles sümpaatiat teiste naiste suhtes, seejuures mind solvates, muutun küll armukadedaks. Sellest ülesaamiseks on mul vaja üksindust.
Kui mees on väga armukade, siis see on väsitav, mõõdukas armukadedus aga näitab, et teisest hoolitakse. Arvan, et teatav armukadedus on suhtes vajalik, kuid ei tohi hakata piirama teise vabadust.
Minu arvates on armukadedus tingitud madalast enesehinnangust. Armukadedus ei ole mitte kaasa antud, vaid kujuneb välja. Kõige raskem on armukadeduse juures taluda seda, et see tekitab tunde, nagu oleks sa kellegi omand.
Hanna Reinol (20), basseinibaari ettekandja Tallinnast:
Olen üsnagi armukade inimene, kuid suudan end taltsutada. Asjade üle järele mõeldes olen nii mõnigi kord avastanud, et armukadeduseks polegi põhjust.
Ilmselt on armukadedus tingitud vähesest tähelepanust – tekib tunne, et keegi teine saab seda rohkem.
Kindlasti on teatav annus armukadedust igaühel juba sünnist saati veres, kuid mitmesugused olukorrad võivad seda süvendada. Armukadeduse juures oleneb palju inimestest ja olukordadest. Temperamentsemad inimtüübid näitavad armukadedust tihedamini välja, rahulikumat tüüpi inimene ehk mõtleb enne ning kui on põhjust, näitab seda ka välja.
Mul endal on kõige raskem taluda oma paranoilisi mõtteid, mis tihti muudavad asja hullemaks, kui see tegelikult on. Pidevalt pean end tagasi hoidma ning tihti on oht oma kahtlustega „ämbrisse astuda“.