Staarmeikar Katrin Sangla nooruslikkuse saladuseks ei ole hea jumestus, vaid verine iluprotseduur

Katrin Sangla noorusliku välimuse taga ei ole vaid tema imelised jumestusoskused, vaid Kim Kardashiani lemmik iluprotseduur - plasmateraapia

FOTO: Elu24.ee fotomontaaž

Meie esileedide isikliku meigikunstniku Katrin Sangla noorusliku välimuse taga ei ole vaid tema imelised jumestusoskused, vaid Kim Kardashiani lemmik iluprotseduur - plasmateraapia. 

Evelin Ilves esitles raamatut «Leib. Ilo & Vägi» Meigikunstnik Katrin Sangla

FOTO: Tiit Mõtus

Kanal 2 sünnipäevapeole saabujad. Meikar Katrin Sangla

FOTO: Erlend Štaub

Ajakirjalt Kroonika ilmus PIN-UP-stiilis 2015. aasta staarikalender. Sel puhul peeti pidu Mannala Roosas. Kalendrikaunitarid stiliseerisid ja meikisid Katrin Sangla ja Gerly Tinn

FOTO: Tiit Mõtus

Ajakirjalt Kroonika ilmus PIN-UP-stiilis 2015. aasta staarikalender. Sel puhul peeti pidu Mannala Roosas. Katrin Sangla (keskel)

FOTO: Tiit Mõtus

plasmalifting

FOTO: Kuvatõmmis Kanal 2 videost

plasmalifting

FOTO: Kaader Kanal 2 videost

Eks see nii ole, et ühe meigikunstniku jumestus peab olema laitmatu, mida ka tunnustatud Katrin Sangla meik alati on, kuid pintslite heast käsitlemisest vananedes alati ei piisa. Nimelt on Sangla värske ja noorusliku välimuse säilitamiseks ning enda turgutamiseks läbi teinud verise iluprotseduuri, mis on ka tõsielustaari Kim Kardashiani lemmik.

FOTO: Kuvatõmmis Kanal 2 videost

Kas mäletad avalikkust šokeerinud pilte verise näoga Kim Kardashianist? Just sellesama protseduuri ehk plasmateraapia on läbinud ka Sangla. Plasmateraapia on uuenduslik naha noorendamise ja pinguldamise tehnoloogia, kus kasutatakse rikastatud autoplasmat, mis on vahetult enne protseduuri võetud patsiendi enda verest.

Katrin Sangla enda värskendamisest saladust ei tee: «Kuulsin kunagi linnalegendi, et üks meie imelilus näitlejanna oli seda (plasmaliftingut -toim.) kunagi Nõukogude Liidu ajal proovinud. Kuna ma olin kaks kuud troopikas ja nahk seal pigmentiseerus, mõtlesin, et miks mitte seda protseduuri proovida kui seda nüüd meie juures, Decus kliinikus tehakse.»

FOTO: Elu24.ee fotomontaaž

Sangla sõnul ei huvitanud teda näonaha noorendamine, vaid tema kurikuulsa dekoltee värskendus. «Mind huvitas kaela ja dekoltee piirkonna ülesbuustimine ehk turgutamine, mõtlesin, et «hästi, ma proovin seda,» paljastas naine saates «Hooaeg».

FOTO: Tiit Mõtus

Plasmateraapiat on peetud kõige ohutumaks ja üheks efektiivseimaks meetodiks esteetilises meditsiinis. Mõned aastad tagasi selgitasid teadlased välja, et kui võtta patsiendi oma verd, «puhastada» plasma erütrotsüütidest ja leukotsüütidest ning sisestada see injektsiooni näol keha probleemsetesse piirkondadesse, muutub välimus paremaks.

Kuidas see verine teraapia ikkagi käib? Patsiendilt võetakse umbes 15 ml autoloogilist verd, mis paigutatakse otsekohe spetsiaalsesse tsentrifuugi, kus kõrge rõhu all eraldatakse trombotsüütidega plasmapunastest verelibledest. Pärast sellist filtreerimist muutub trombotsüütide lõplik kontsentratsioon algsega võrreldes palju kõrgemaks. Trombotsüüdid mängivad kudede paranemis- ja uuenemisprotsessis võtmerolli. Trobotsüüdid kannavad alfa-graanuleid, mis sisaldavad kasvufaktoreid ja eralduvad paranemisprotsessis.

FOTO: Kaader Kanal 2 videost

«Puhastatud» ja aktiivsete ainetega rikastatud plasma sisestatakse keha probleemsetesse piirkondadesse, kus trombotsüüdid injektsioonipiirkonnas uute tüvirakkude moodustumise algatavad. Loodusliku täiteainega reageerides alustavad fibroplastid kiirendatud tempos I tüübi kollageeni, ribonukleiinhappe maatriksi ja I tüübi metalloproteinaaside maatriksi (MMP-1) tootmist, mis soodustab naha dermaalse kihi (derma maatriksi) rakkudevahelise ruumi struktuuri taastamist.

Ideaalis tehakse protseduur päeva esimeses pooles enne sööki. Kui patsient mingil põhjusel ei suuda toidu tarbimisest loobuda, peab hommikusöök olema lahja. Lisaks tuleb ööpäev enne plasmateraapiat loobuda rasvastest ja praetud toitudest.

Igatahes tundub protseduur olevat tõusev trend, niiet head aega botox ja tere oma veri.

Kui tahad end värskendada nagu staarid, siis lisainfot protseduuri kohta leiad Decus Clinicu kodulehelt.

Populaarne

Tagasi üles