R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Folgipealinna lisandub ekstreemsporti ja tänavakultuuri

Elu24
Facebook
Comments
Bash 2015
Bash 2015 Foto: Laura Vahter

Viljandi Bash'i näol on tegemist tänavu 6.- 10. juulini toimuva rahvusvahelise ekstreemspordi- ja tänavakultuurifestivaliga. 

Bash toob sel aastal kokku ekstreemsportlased, tänavatantsijad, rannajalgpallurid, tänavakorvpallurid ning  kõik teised ekstreemsuste armastajad nii Baltikumist kui ka ülejäänud Euroopast. Kohtumispaigaks on juba harjumuspäraseks ning armsaks saanud Viljandi.  

Bash on triki- ja tõukeratturite, rulatajate ning rulluisutajate jaoks suve tähtsaim sündmus, pakkudes mitmekülgset programmi ning meelelahutust võistlejatele ja selle jälgijatele.

«Tänavuse viienda sünnipäeva-aasta teeb eriliseks osalejate rohkus ja ekstreemspordi armastajate suur huvi, mis näitab, et tehakse ikka õiget asja. Tänavu kerkib Lauluväljakule suurem ja eriilmelisem park ning programmi on lisandunud uus ala - BMX Dirt,» lausub Viljandi Bash peakorraldaja Kris Süld.

Suvine Viljandi ootab peale folgihuviliste külla ekstreemspordi- ja tänavakultuurihuvilisi. Viie päeva jooksul toimuvad mõõduvõtud rannajalgpallis, tänavatantsu battles BASH Cypher, tänavakorvpalliturniir Öökoss, Viljandi lauluväljakul on avatud võistlused trikitõukeratastega, BMX-tüüpi trikiratastega, ruladega ning trikirulluiskudega trikitamises.

Kohale on oodata välisvõistlejaid vähemalt kaheksast välisriigist. Lisaks välismaalastele on võistlustules ka kõik Eesti parimad ekstreemsportlased, sealhulgas Talis Viirpalu, Silver Soonik, Aleksandr Tubin, Toomas Seppänen, Deeno Lippand, Andres Lainevool, Indrek Uibo, Evert Lubja, Kaili Randmäe ja teised.

Viljandi Bash toimub tänavu juba viiendat korda. Möödunul aastal tõi Viljandi Bash kokku ligikaudu 5000 huvilist ning kokku 550 programmist otseselt osa võtnud noort

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles