Kaire Vilgatsi tribüüt Boney M-ile: saab jazzivõtmes diskot ja head fiilingut!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kanal 2 sünnipäevapeo melu.
Kaire Vilgats
Kanal 2 sünnipäevapeo melu. Kaire Vilgats Foto: Erlend Štaub

Õllesummer Festivali avapäeval, 06. juulil teeb Kaire Vilgats Simonsig Jazzi- ja Veiniaias uhke tribüüdi Boney M-ile.

70ndatel alguse saanud ja Nõukogude Liidus ülipopulaarne bänd, kelle lugu “Rasputin” mõistagi liidu aladel keelati, on meie kõigi mäludesse sööbinud. Kaire arvates on tegemist ühe tõeliselt fenomenaalse tantsubändiga ning rõõmustab, et tal on võimalus legendaarseid lemmiklugusid n-ö jazzikastmes esitada.

Rääkimata nende lavalisest imagost on bänd väga laia muusikalise haardega ning teinud stiililises mõttes kõike. Vilgats räägib festivali ajal esmakordselt esitlusele tulevast kontserdist järgmist: “Mõned palad olid enne seda projekti suisa unustusehõlma vajunud ja äge oli neid taasavastada. Seega olen kindel, et  kontserdile tulijad tunnevad sedasama põnevat avastamisrõõmu ja kindlasti suurt annust nostalgiat.”

Kontserdil kõlavad kindlasti suuremad Boney M-i hitid, nagu “Daddy Cool”, “Ma Baker”, “Bahama Mama” jpt. Kaire kaasab projekti ka noored tegijad. Pianist Kirke Karja vastutab muusikalise poole eest ning talle on Kaire andnud suhteliselt vabad käed.

Kairel endal on aga Boney M-i loomingu seast sügavaim suhe plaadi “Night Flight to Venus” nimilooga, mis kõlas lapsena tema kõrva jaoks nii ebamaiselt ja uudselt. Siiani meeldib Kairele trummigroove, millega lugu algab ning mõnusalt minimalistlik nais back chorus. Samuti on tal erilisem suhe ka “Rasputini”-ga, mida tuli aastaid tagasi esitada Sotspop kontsertidel. Hirmumälestus on Kairel nimelt seotud loo tekstiga, mis kuidagi ei tahtnud meelde jääda. Laulus jookseb läbi kogu Rasputini elu ja iga refrään on erineva tekstiga. Õnneks kõik laabus ja lugu sai esitatud.

Kaire Vilgats esineb Õllesummer Festivalil Simonsig Jazzi- ja Veiniaias kolmapäeval, 6. juulil kell 21:00. Piletid on saadaval Piletilevis. Kogu festivali programm on üleval festivali kodulehel www.ollesummer.ee

Tagasi üles