Elu24 loosib! Võida kaaslasega tasuta pääse Kumu ÖÖd nautima!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Los Angeleses resideeruv taanlasest värvikas indiepopi crooner Dinner
Los Angeleses resideeruv taanlasest värvikas indiepopi crooner Dinner Foto: promo

Laupäeval, 18. juunil tähistab Kumu kunstimuuseum oma kümnenda tegutsemisaasta täitumist ja suve algust suure muusika ja kunsti peoga. Elu24 loosib ägedale kunstiööle välja lausa 5 piletit kahele! 

Üle viie aasta toimuv minifestival Kumu ÖÖ toob publiku ette 15 eripalgelist kohalikku ja välisartisti. Kontserdid toimuvad paralleelselt neljal laval: muuseumi sisehoovis, fuajees, auditooriumis ning 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis  näitusel «Kumu hitid».

Üle viie aasta toimuv minifestival algab juba pealelõunase programmiga Kumu õuealal, kus lisaks plaadimuusikale saab nautida head toitu ja pinksimängu.

Õhtu langedes algavad neljal laval kontserdid, mis pakuvad audiovisuaalseid elamusi nii eksperimentaalse elektroonika, eeterliku indie, kunstpopi kui džässi austajatele.

Kontserdid toimuvad paralleelselt neljal laval: muuseumi sisehoovis astuvad üles suuremad live-kooslused, fuajee on eksperimentaalse ja tantsulise elektroonika päralt ning auditooriumis esinevad haprama ja kammerlikuma helikeelega artistid.

Kolm kontserti toimuvad ka muuseumi 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis, näitusel «Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust».

Foto: promo

Õhtu üheks peaesinejaks on muusemi sisehoovi välilaval üles astuv briti dreampopi pioneer A.R. Kane – bänd, mida peetakse shoegaze’i, acid house’i ja postrocki eelkäijaks ning üheks oma aja alahinnatuimaks muusikaliseks nähtuseks.

1980ndate aastate keskel nii My Bloody Valentine’i kui Primal Screami soundi-eksperimente ennetanud ja mõjutanud bänd esineb üle 20 aastase pausi järel taas valitud muusikasündmustel üle Euroopa ning salvestavad ka uut materjali.

Oma tänavu Captured Tracksi leibli alt ilmunud albumi «Psychic Lovers» keelpõses retrosündipoppi tutvustab Kumu Ööl Los Angeleses resideeruv taanlasest värvikas indiepopi crooner Dinner. «Suurepärane nägu, suurepärane keha, suurepärased lood,» kirjeldab Dinnerit tema kuulus leiblikaaslane Mac DeMarco.

Foto: promo

Varemgi kohalikke muusikasõpru lõbustanud Brooklyni psühho-popi duo Prince Rama ehk Florida krišnaiitide kommuunis sirgunud õeksed Taraka ja Nimai Larson esitlevad Kumu ÖÖ pöörasel kontsertseremoonial oma viimast albumit «Xtreme Now», mis tõlgib ekstreemspordi surmapõlgavad sooritused energiajoogi üledoosist kihisevasse tantsulisse helikeelde.

Foto: promo

Õhtu jooksul astuvad üles veel mitmed omanäolised artistid: kummitusliku vokaaliga Etioopia päritolu Soome laulja-laulukirjutaja Mirel Wagner, kes käsitseb akustilist kitarri nagu hüpnotisöör kristallkuuli ja pendlit.

Fuajee elektroonilise muusika laval kannab Bristoli power ambient artist Paul Jebanasam ette oma universumi elu, võimu ja energia vahekordi uuriva triloogia «Continuum», millele loob efektse kontrapunkti audiovisuaalkunstnik Tarik Barri, kes on vastutanud ka Radioheadi ninamehe Thom Yorke’i ja Monolake’i kontsertide visuaalide eest. Julgetele kõrvadele pakub rämps-sämplitest ja rikutud loop’idest kontrollitud kaost loov Brooklyni müraskene täht Eric Copeland

Foto: promo

Tuntumatest Eesti artistidest esinevad Kumu Ööl Eesti džässi klassiku Tõnu Naissoo trio ja harva avalikkuse ette astuv veteran-indibänd Röövel Ööbik.

Foto: Postimees.ee

Abstraktsete rütmistruktuuride meistritest duo Algorütmid kannab koos etenduskunstniku Henri Hütiga ette ühisteose «Trance» ning tehnoloogiakeskseid helimanipulatsioone ja masinlikke vibratsioone väljutavad elektroonikaartist ekke ja Cubus Larvik Quartet.

Kodumaale teeb visiidi Taipeis tegutsev helilooja ja elektronmuusiku Sander Saarmetsa ja kunstnik Virge Loo audiovisuaalne kooslus V4R1.

Oma esimese täispika sooloetteaste sooritab kohalikul avangardsemal muusikatandril ligi dekaadi jagu nii omapäi kui erinevate kooslustega tegutsenud produtsent ja vokalist Mart Avi, kelle mullu ilmunud monoliitne kauamängiv «Humanista» pälvis Eesti Ekspressi Areeni kriitikute küsitlusel aasta albumi tiitli.

Foto: Liis Treimann

Kitarrist-helilooja Robert Jürjendali ja ambientmuusiku Kaido Kirikmäe muusikaline koostöö toetub eelkõige vahetule spontaansusele ning visuaalkunstnik, lavastaja ja kultuurikorraldaja Erik Alalooga testib «Kumu hittide» vahel vaikuse lõhestamist mateeria ja masinate abil.

«Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust» on näitus, mis on koostatud täies mahus Eesti Kunstimuuseumile kuuluvate teoste põhjal Kumu 10. juubeliks.

Elu24 loosib välja viis piletit kahele! Soovid võita? Saada kiri märksõnaga KUMU aadressile toimetus@elu24.ee ja anna teada, milline on Sinu lemmikartist Kumu ÖÖl! Ära unusta lisamast ka oma täisnime!

Tagasi üles