L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Päikesepaiste ja rehvisuits – Tartus avati kiirendushooaeg!

Elu24
Päikesepaiste ja rehvisuits – Tartus avati kiirendushooaeg!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kiirendushooaja avamine 2016
Kiirendushooaja avamine 2016 Foto: EDRA

Eile sai Tartus koostöös Politsei ja Maanteametiga avapaugu Eesti Kiirenduse Karikasari, kus joonele pandi suur hulk ägedaid sõitjaid ning autosid ja seda põnevat rehvivilistamist oli väisama tulnud korralik rahvahulk.

„Rahvas nautis suurepärast suveilma, müra ning rehvivilistamist ja tore on tõdeda, et suurt huvi tunti lisaks ülipõnevale võidukiirendamisele ka Maanteeameti poolt tutvustatavate liiklusohutusalaste atribuutide vastu,“ kirjeldab Kaarel Oras Estonian Drag Racing Associationist (EDRA), mis kogu ürituse püsti pani.

Ka elektriautod kiirendavad!

Käesoleva hooaja esimesest etapist võttis osa enam kui 30 võistlejat. Nende hulgast paistis silma üks sõiduk, milletaolist kiirendusvõistlustel ehk näha ei oskaks oodatagi – elektriauto. „Täpsemalt öeldes oli tegu lausa elektritaksoga, mis tõestas rajal, et kliendid suudab ta kohe kindlasti päris kiiresti sihtpunkti toimetada,“ muigab Oras.

Lõppkokkuvõttes jäid võistlusega väga rahule nii võistlejad, pealtvaatajad kui ka korraldajad. Viimatinimetatutel pole aega kaua puhata, sest juba vähem kui kuu pärast, juuli alguses, leiab aset järgmine etapp.

„Sellele saab kaasa elama tulla Haapsalu lähedale vanale Kiltsi lennuväljale, kus säärased sündmused juba traditsiooniks saanud,“ kutsub Kaarel Oras kõiki autospordi huvilisi võistlustele, mille raames toimub ka Euroopa Kiirendusvõistluste etapp.

Esimese etapi tulemused:

J/BR:

Marcel David Tõeleid

Street A :

I Veiko Oras

II Ketlin Semidotski

Street B:

I Ivo Taavel

II Ats Juurikas

Super Street:

I Kaido Reisser

II Ivo Soldan

SET/PET:

I Georg Noor

IIAgo Kravets

Märksõnad
Tagasi üles