R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selle suve suurkontsert KÕIK BOYZ! Genka, Suur Papa, Beebilõust, Metsakutsu, Reket + DJ Paul Oja

Elu24
Selle suve suurkontsert KÕIK BOYZ! Genka, Suur Papa, Beebilõust, Metsakutsu, Reket + DJ Paul Oja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Räpipunt KÕIK BOYZ! Genka, Suur Papa, Beebilõust, Metsakutsu, Reket + DJ Paul Oja
Räpipunt KÕIK BOYZ! Genka, Suur Papa, Beebilõust, Metsakutsu, Reket + DJ Paul Oja Foto: Promopilt

Selle suve suurkontsert KÕIK BOYZ! Õllesummer Festival toob 07. juulil Estrella pealavale hetke kõige aktuaalsemad hiphopparid. 

Üles astuvad viis viimase aja ja antud hetke kõige aktuaalsemat tüüpi Eesti hiphopis: vägesid juhatav Genka, paljude südameid vallutanud reket, viimasel aastal auhinna võitnud Beebilõust, kiirelt tippu jõudnud ja püsima jäänud Suur Papa a.k.a. Arop ja mitmel rindel tegusid tegev Metsakutsu. Ei puudu ka tunnustatud DJ Paul Oja.  Nad said kokku, kui Genka nad kord koos suure laua taha sööma kutsus, millest sai video, mida nüüdseks on Yotube’is üle kahe miljoni korra. See oli lugu «Kõik», tänu millele neid ka niimoodi kutsuma hakati.

Foto: Kuvatõmmis

Hiljuti albumiga «Tuule tee» välja tulnud Reket leiab, et Eesti hip-hop on teinud väga suure sammu, et jõuda Õllesummeri pealavale ja usub, et see koht on auga välja teenitud. «Oleme toonud räpi massidesse ning populaarkultuuri üheks lahutamatuks osaks, mis on üsnagi ajalooline saavutus,» leiab räppar. Publikule lubab ta nii individuaalset eripära kui ka kollektiivset sünergiat. 

Foto: Rasmus Kooskora

Genka ütleb, et see kontsert ei ole ainult neile, kes kuulavad hiphoppi, seda võivad nautida kõik, kes heast meelelahutusest lugu peavad. DJ Paul Oja täiendab: «Sama palju, kui hiphop on laenanud teistest muusikastiilidest, toimub sama ka vastupidiselt.»

Foto: Gregor Jürna

Me oleme harjunud nägema, kuidas räpparid käivad teiste Eesti artistidel laval külas. Seekord on teisiti - nemad tulevad külla räpparitele. Tulemas on pungi suurkuju Tõnu Trubetsky, võluvad daamid Elina Born, Teele Viira, Getter Jaani ja Ines. Tulemas on ka Robert Linna Elephant from Neptunes’ist ning ei piirduta ainult nende nimedega. Tulemas on üllatusi. See ei ole niisama kontsert. See on ikka natuke rohkem kui kontsert. See on ikka palju rohkem kui kontsert. See on päris tõsine tükk ajalugu. Nii et sul on võimalus olla selle kõige tunnistajaks, neljapäeval 07. juulil.

Õllesummer Festivali piletid on saadaval Piletilevis.

Märksõnad
Tagasi üles