Kodumaine hevibänd Loits inglase black metali raamatus

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kodumaine hevibänd Loits inglase Dayal Pattersoni black metali raamatus
Kodumaine hevibänd Loits inglase Dayal Pattersoni black metali raamatus Foto: Erakogu

Metal Hammeri ja Terrorizeri ajakirjanik Dayal Paterson avaldab täna, 1. juunil oma black metali teemalise raamatusarja neljanda raamatu «Black Metal: Into the Abyss», milles on pühendatud üks peatükk ka kohalikule Eesti kahurväele nimega Loits.

 

Inglane Dayal Patterson on endale võtnud südameasjaks seerias raamatutes rääkida lahti black metali sünni- ja arengulugu pigem underground-positsioonist. Laiemalt ja mitmekesisemalt pole seda keegi ette võtnud ja Pattersoni tegevus aitab black metalit kui kunstivormi näha just sellise erinevate mõjutuste ja suundade seguna nagu ta ka reaalselt on.

Foto: Erakogu

Võrguväljaandele Rada7 antud intervjuus kommenteerib Dayal oma valikut järgmiselt: «Keskendun oma uues raamatus «Black Metal: Into the Abyss» bändidele Norrast ja Poolast, ning depressive black metali alažanrile, aga tahtsin lisada ka mõne bändi neist aladest väljastpoolt. Ka sellepärast, et uuel raamatul on veidi selline fanzine’ilik formaat ja esteetika ja seetõttu soovisin veidi vaheldusrikkust. Tutvusin Loitsuga esmakordselt nende «Musta albumi» vahendusel, mida ma kuulsin siin kui see kümmekond aastat tagasi välja tuli. Esimese raamatu ilmumise järel tutvusin bändi looja Lembetuga ja me arutasime vahel Loitsu sõnade keerulisi teemasid ning ka Eesti ajalugu. Tundus olevat ideaalne võimalus tuua selles raamatus need teemad lugejani ja juhtida tähelepanu selle bändi unikaalsele muusikale.»

Foto: Erakogu

Loitsule lisaks leiab 300leheküljelisest raamatust veel 21 black-metal kultuurile olulise pitseri vajutanud bändi: Furia, Massemord, 1349, Forgotten Woods, Tsjuder, Nocturnal Depression, Vemod, One Tail, One Head, Mystifier, Black Altar, Besatt, Mord ‘A’ Stigmata, Trist, Helheim, Hypothermia, Deinonychus, Psychonaut 4, Koldbrann, Urgehal, Sacrilegium ja Blaze of Perdition. 

Lisaks tavaversioonile tuleb tõsiusksetele ka limiteeritud versioon raamatust. Luksuslikus mustas karbis on peale tavaraamatu ka 100-leheküljeline lisaraamat seni avaldamata pildikoguga «Black Metal: Into the Abyss» raamatus esindatud bändidest. Lisaks leiab karbist Cult Never Dies käiseembleemi, lisatrükiseid ja nummerdatud sertifikaadi.

Varasemalt on Dayal Patersoni sulest ilmunud järgmised raamatud:

«Black Metal: Evolution of the Cult» 2013 (Feral House)

«Black Metal: Prelude To The Cult» 2013 (Cult Never Dies)

«Black Metal: The Cult Never Dies» 2015 (Cult Never Dies)

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles