Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuula! Liis Lemsalu avab isikliku tahu oma elust: täna ilmus uus enda kirjutatud emakeelne singel

Lauljatar Liis Lemsalu rõõmustab kuulajaid täna ilmunud uue kaasahaarava singliga «Sinu ees». Esimese enda kirjutatud emakeelse tekstiga avab lauljatar ühe väga isikliku tahu oma elust. 

Eesti, Rootsi ja Soome autorite koostöös sündinud uue singli «Sinu ees» juures võlusid lauljatari loo meloodia ja meeleolu juba esimesest kuulamisest alates. «Ja mis peamine – ma laulan taas eesti keeles, seega olen tulvil ootusärevust ning ei jõua ära oodata neid loendamatuid suviseid esinemisi, mil päris oma uut eestikeelset lugu esitada saan!»

Liis on esimest korda eestikeelse loo sõnade autoriks: «Tunne on väga põnev ja samas ka ärev. Ärev just sellepärast, et olen seni üksi kirjutanud palju tekste inglise keeles, kuid selle laulu juurde tulles oli aeg küps ennast emakeeles avada. Algselt ei olnud see nii plaanitud, kuid soovisin loo teha enda jaoks väga personaalseks, panna kirja oma viimase aasta jooksul kogetu ja rääkida ühest õpetlikust ning meeldejäävast eluetapist.»

FOTO: Marko Ala

Eriliseks teeb loo ka selle sünd. Lugu on sündinud Tallinn Music Week’i raames esmakordselt toimunud rahvusvahelises laulukirjutajate laagris, kuhu pääsemiseks tuli läbida tihe sõel ning kus tiimid moodustati segamini Eesti ja Skandinaavia heliloojatest ja sõnade autoritest ning produtsentidest. «Iga kolmiku ülesandeks oli jõuda kahe päeva jooksul loo ideest demo salvestuseni. Hakkasime oma kolmeliikmelise tiimiga lugu kirjutama ja üsna kiiresti sai selgeks, et see sobiks mõnusasti ühele naishäälele. Õnneks oli Liis mõned toad eemal ja nii saigi meie koostöö alguse. Talle meeldis lugu ja meile meeldis, kuidas Liis seda laulis,» räägib loo üks autoritest, ansambli Ewert & The Two Dragons ninamees Ewert Sundja.

FOTO: Marko Ala

«Mõtlesime pikalt, mis tüüpi lugu teha ning meiegi üllatuseks kujunes «Sinu ees» südameks mõnus 90ndate hõnguga harmoonia,» räägib singli sünnist üks autoritest Gustaf Svenungsson, kes on teinud koostööd Venemaalt tuntud t.A.T.u’ga ja oli 2015. aastal Eurovisoonil teise koha saavutanud Polina Gagarina loo «A Million Voices» produtsendiks. Seni peamiselt Soome ja Aasia turu jaoks lugusid kirjutanud ning produtseerinud loo kolmas autor, soomlanna Mikaela Pada, võtab teema julgelt kokku: «Liis Lemsalu «Sinu ees» on kuulajat kergesti kaasa haarav ning «kummitama» jääv moderne pop-lugu ning Liisi fantastilise hääle ja esitusega olen enam kui kindel, et seda pala saadab suur edu!»

Loo produtsendiks on Johannes Lõhmus, kes on Eestis teinud koostööd pea kõigi lauljatega Anne Veskist Tanel Padari ja Estonian Voices’eni. Viimase lihvi andis Soomes loole Svante Forsbäck Chartmakers’i stuudios, kus tema kuulsad kliendid on Rammstein, The Rasmus ja Apocalyptica.

FOTO: Marko Ala

Uut singlit ja varasemalt tuntud armastatud lugusid saab live-esituses kuulata 29.juulist-31. juulini toimuvatel Liis Lemsalu, Ott Leplandi ja Juss Haasma ühistel kontsertetendustel «BACKSTAGE», mis esmakordselt Eestis paljastab publikule muusikute humoorikamad ja meeldejäävaimad hetked lavatagusest elust.

Liis Lemsalu Facebook.

Liis Lemsalu singel «Sinu ees»

Muusika: Mikaela Pada, Ewert Sundja, Gustaf Svenungsson, Magnus Wallin      

Sõnad: Liis Lemsalu

Vokaal: Liis Lemsalu

Taustavokaalid ja vokaalaranžeering: Kaire Vilgats

Kitarr: Jorma Toots

Bass: Kaarel Liiv