T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Eesti aardekütid» toovad ekraanile inimese säilmed

Elu24
«Eesti aardekütid» toovad ekraanile inimese säilmed
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Eesti aardekütid
Eesti aardekütid Foto: TV3

Kui laulusalm ütleb, et ei hõbedat ega kulda leidu me maal, siis tegelikult pole see sugugi tõsi. Tuhanded eestlased üle riigi on asunud otsingutele, et leida unustatud varandusi ja peidetud aardeid. Uus KolmeDok näitab, kuidas ja kust otsida ning annab vajalikke juhised igale algajale aardekütile.

Pole palju asju, mis on keelatud mitmetes Euroopa riikides, kuid Eestis on saanud ametkondadelt rohelise tule. Üks neist vähestest valdkondadest on kaasaegne aardejaht, kus lisaks varandusekaartidele, legendidele, labidatele-kirkadele toovad leiuõnne moodne tehnika, metallidetektorid, pinpointerid, sonarid ja mitmed teised kaasaja tehnikaimed.  

Hobidetektorism on sõltuvusttekitav  ajaviide, mis lööb adrenaliini lakke ja viib pühendunud otsijaid esivanemate jälgedele. Palju Eestis täpselt metallidetektoriste täpselt on, ei tea keegi, sest lisaks Muinsuskaitseameti abil põhjaliku koolituse ja väljaõppe saanud ausatele aardeküttidele, kes oma leidudest ametkondi teavitavad ja headel puhkudel väärilist vaevatasu saavad,  on palju neid, kes illegaalselt meie ajalugu üles kaevavad ja mustale turule müüki paiskavad.

KolmeDok «Eesti aardeküti» portreteerib Eesti suurima otsinguklubi liikmete põnevat ja ootamatult avastusterohkeid otsingupäevi Ida-Virumaa metsades, põldudel ning isegi Narva jõel, kust loetud tundide jooksul tuleb muuhulgas päevavalgele nii Teise maailmasõja aegset üliohtlikku laskemoona kui sõjas elu kaotanud inimese säilmeid.

Vaata saate treilerit SIIN!

KolmeDok «Eesti aardekütid» jõuavad TV3 ekraanile täna kell 20.30 

Märksõnad
Tagasi üles