Teisipäevases saates «Õhtusöök viiele» kostitas lauljatar Margit Tali külalisi peenelt serveeritud roogade ja huvitavate jookidega.
«Õhtusöök viiele»: Margit üllatas eriti peenelt serveeritud roogadega
Sel nädalal osalevad saates «Eesti talendi» saates poolfinaali jõudnud Margit Tali, puhkekeskusega seotud ettevõtja Mirell Jakobson, Otepää seikluspargi üks rajajatest Indrek Taukar ning Aivo Puidak, kes majandab ilukeskuses, talvespordivarustuse laenutuses ja majutuskohas.
Margit Tali on noor tütarlaps, aga kadestamistväärt iseloomuga. Ta on juba väikesest peale õppinud viiulit ja muusikat ning tänaseks on temast saanud kuum laulja. Suurema tuntuse kogus ta Eesti Talendi saates, kus jõudis koguni poolfinaali. Osavalt viiulit kääksutanud neiule jäi sellest aga väheks ning nii on ta end registreerinud ka superstaari-saate uuele hooajale. Pöidlad pihku! Alati elurõõmus Margit töötab praegu Otepää ühes hotellis teenindajana, kuid arvata võib, et kui temast superstaar saab, siis selleks tööks tal enam aega ei jätku. Kuna Margit on hea südamega, siis oma endisi kolleege käib ta ehk ikka aeg-ajalt vaatamas.
Margit sai 39 punkti 48st.
Retseptid
I EELROOG
Suitsulõhefilee ürdivõi-kodujuustuga
2 suuremat külmsuitsu lõhefileed
30 g kodujuustu
20 g toorjuustu (lisada erinevaid ürte)
10 g marineeritud seeni
10 g kreeka pähkleid
pigistatud sidrunimahla
Segada kodujuust, toorjuust, hakitud seened, hakitud pähklid ühtlaseks massiks. Pigistada sidrunimahla, lisada pipart/soola/maitseaineid, vastavalt maitsele. Asetada lõhefileed fooliumile ning lusikaga ühtlaselt peale panna kodujuust/toorjuustu segu. Keerata ettevaatlikult fooliumiga lõhefileed koos täidisega rulli. Panna rull sügavkülma mõneks minutiks. Serveerida värske salatiga.(nt. Frillise salat, oliiviõli, sidrunimahl, pipar, suhkur, sool) Lõhefileerull lõigata ettevaatlikult diagonaalis nii paljudeks laastudeks kui soovitakse.
II EELROOG
Lillkapsapüreesupp
50 g kartuleid
30 g porgandeid
3 sibulat
3 väiksemat küüslauguküünt
30g lillkapsast
suitsusool/sool/pipar/suhkur/puljong
Tükeldada köögiviljad. Asetada potti ning lasta peale vett pisut rohkem kui triiki. Lisada köögiviljapuljongit, soola, pipart ning keeta köögivilju, kuni koostisosad on pehmed. Siis saumiksriga püreestades lisada suitsusoola, maitseaineid (vastavalt eelistustele). Serveerides lisada supile peale pisut trühvliõli.
PEAROOG
Lambakarree
185 g lambakarreed
10 g pestokaste
5 g sinep
135 g kartulipüree
10 g kirsstomateid/kobartomateid
Kaste:
6ml punast veini
15g punane sibul
10g tomatipasta
30g külmutatud kirsid
lihamaitseaine
kastmepaksendaja
20 g suhkrut
5 g estragoni
Hakkida sibul, panna potti koos suhkru ja veidikese õliga. Kuumutada, seejärel lisada tomatipasta ning punane vein. Keeta ja kuumutada ning lisada estragon. Seejärel kurnata sibul välja ning asetada kaste uuesti keema. Kõige lõpus lisada kirsid.
Vokitud köögiviljad
40 g paprikat
30 g punast sibulat
40 g porrot
40 g zuccinit
Lambakarre peaks olema vastavalt ahju võimsusele, orienteeruvalt 13 minutit 185 kraadi juures. Oluline on, et lammas jääks minimaalselt medium +.
MAGUSTOIT
Brüleekreem
400 ml rõõska koort
3 spl suhkrut
1 spl kaneeli
0,5 apelsini riivitud koort
4 munakollast
Panna rõõsk koor koos suhkruga keema. Samal ajal eraldada munakollased munavalgest. Munakollastele lisada kaneel ja riivitud apelsinikoor. Kui rõõsk koor on juba keema läinud, valada see munakollasele peale ja segada. Seejärel valada madalatesse kuumakindlatesse topsidesse. Panna ahju küpsetusplaadiga (millel on ääred kõrgemal), lisada põhja vett ning küpsetada 35 minutit 135 kraadi juures.