Pildid ja video: päikeselennuk jõudis Ohiosse

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Šveitsi seiklejatest pilootide Andre Borschbergi ja Bertrand Piccardi päikeselennuk Solar Impulse 2 läbis 12. lennuetapi, jõudes üle USA mandriosa lennates Ohio osariiki.

Vaid päikeseenergial lendav lennuk maandus 21. mail Daytonas kohaliku aja järgi kell 21.56, olles 16 tundi varem startinud Oklahomast Tulsast, läbides 1113 kilomeetrit, edastab BBC.

Sellel etapil oli piloodiks Andre Borschberg, järgmisel on Bertrand Piccard.

Solar Impulse 2 peaks järgmise paari nädalaga jõudma USA idarannikule New Yorki, sealt edasia kulgeb lend üle Atlandi ookeani. Päikeselennuki finiš on Abu Dhabis, kust möödunud aasta märtsis ümbermaailmalend alguse sai.

Šveitslastest seiklejate eesmärgiks on ümbermaailmalennuga demonstreerida, et lennata saab ka ilma tavakütuseta, vaid päikeseenergiat kasutades.

Vaid 2,3 tonni kaaluva päikeselennuki tiibade ulatus ületab suurte reisilennukite oma. Samas lendab see lennuk aeglasemalt ja ühest punktist teise lendamine võtab aega mitu päeva. 

Tagasi üles