Marina Kaljuranna asemel naispresidendiks hoopis Marina Riisalu? (2)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
MARINA RIISALU
MARINA RIISALU Foto: Valimised

Edgar Savisaar avameelitseb sotsiaalmeedias Toobalist ja presidendivalimistest. 

Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Savisaar: Eile õhtul räägiti meedias pikalt ja põhjalikult Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali ametist lahkumisest. Mina ei võtaks seda üldse nii traagiliselt, ja ei ütle kindlasti, et see on viimane samm tema karjääris.

Jah, tegemist on küll ühe etapi lõppemisega, sest Eesti suurima erakonna peasekretäri käes on tõepoolest olulised hoovad erakonna poliitika kujundamisel. Aga kindlasti oli ta oma otsuse läbi mõelnud ning selles kindel. Üks etapp on küll läbi, aga juba järgmine etapp on algamas.

Keskerakond on piisavalt pika pingiga, et leida oma liikmete seast väärikas peasekretär, kes jaksab, ja oskab selle tööga hakkama saada. See on üks keerukamaid ameteid, mida pidada, selles ei kahtle keegi. Uus peasekretär on vaja paika saada võimalikult kiiresti, ja sellega ma ka aktiivselt tegelen. Kindlasti anname sellest ka avalikkusele teada, kui selleks õige aeg.

Palju elevust tekitab meedias ka presidendikandidaatidega seonduv

Savisaar: Tänagi sai lugeda sellest, kuidas Reformierakonna valijad on Kaljurannale selga pööramas, ja eelistavad hoopis Kallast. Eks me näe, mis see teadmine endaga kaasa toob. Keskerakonnas on räägitud juba 4-5 kandidaadist, nagu Reformierakonna puhulgi. Meie kinnitame aga lõpliku valiku tõenäoliselt varem.

Foto: Presidendi kantselei

Siiani on Keskerakonnas räägitud näiteks Peeter Ernitsast, Marina Riisalust (Aivar Riisalu abikaasa), Mailis Repsist, aga ka minust. Ma tänan siiralt nende piirkondade juhte, kes eile minu poole pöördusid ettepanekuga, et kindlasti presidendiks kandideeriksin. Kinnitan, et mõtlen selle asja üle tõsiselt järele. Lõpliku otsuse presidendikandidaadi osas teeb erakond juunis, mil toimub Keskerakonna volikogu.

Mida arvad sina Marina Riisalu võimalikust kandideerimisest Eesti presidendiks?

Tagasi üles