N, 7.12.2023

Täna Radaris: Musklite ja Porschega pastor Tartust!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Radar / Kanal 2

Peep-Ain Saar on 38-aastane Tartu Kristliku Risttee koguduse pastor, kes langeb välja kõikidest jumalasulase stereotüüpidest. Kolm aastat tagasi hakkas ülekaaluline Peep-Ain Saar tegelema spordiga. See päädis kuu aega tagasi toimunud fitness-võistlusega, kus pastor Saar sai kolmanda koha.

Jumala teenimine on reeglina konservatiivne valdkond, nii on pastor Saar kohanud oma elustiilile ka kõõrdpilku. “On kindlasti neid, kes ütlevad, et see polnud õige otsus ja et ma poleks pidanud seda tegema. Aga ma ei pane mingit maski ette, et pühapäeval ma olen üks inimene, teatud rollis olen teine inimene ja kui keegi ei näe, siis olen kolmas,” ütleb Saar.

Pastori abikaasa, Ameerikast pärit Anna Saar: “Võistlused oli alguses ikka õrn teema - ma ei saanud aru, miks on vaja lavale ronida, et näidata teistele ennast. Aga siis ma mõistsin, et see oli tema jaoks tähtis eneseületamine.”

Lisaks abikaasale ja kolmele lapsele on pastor Saarel kodus ka koer nimega Porsche. Treenivat pastorit ja seda, kuidas pere isale kaasa elades totaalselt oma menüüd muutis, näeb täna õhtul Radaris kell 20.30 Kanal 2-s.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles