T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Fotod: Liisi Eesmaa juhendamisel näitavad oma ebamaiseid töid Eesti Kunstiakadeemia tudengid

Elu24
Facebook
Comments
Näitus EBAMAINE. Modell: Erika Fenenko (Living Models)
Meik ja soeng: Nele Pandis
Näitus EBAMAINE. Modell: Erika Fenenko (Living Models) Meik ja soeng: Nele Pandis Foto: Riina Varol

Teisipäeval, 10. mail ilmuvad Tallinna Teletorni taevatasandile Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala tudengite ebamaised vormid, mis materialiseerusid tunnustatud moekunstniku Liisi Eesmaa juhendatud kursusel.

«Minu eesmärgiks oli tudengeid inspireerida ja julgustada mõtlema väljaspool selle maailma piire. Ma soovisin, et nad hullaksid ideedega ja katsetaksid materjalidega ning ehitaksid objekte, millel pole praktilise maailmaga midagi pistmist. See on noorte moeloojate kiire spurt utoopiasse vahetult enne praktilise moedisaini maailma sukeldumist,» selgitab Liisi Eesmaa ülesande püstitust.

Foto: Riina Varol

Näitus EBAMAINE on post-apokalüptiline maailm, kus kohtuvad eksperimentaalsed materjalid, tumedad fantaasiad, sõjakad vormid, küber-punk ja igatsus kosmose ning igavese elu järele. 12 EKA moetudengit ja 2 intesiivset nädalat koolimajas sadade meetrite plastiktorude- ja jäätmetega unetuna vääneldes - sündiski robustsest ja jonnakast algmaterjalist läbi metamorfoosi voolujooneline ja utoopiline moelooming, mis kombib piire ja väänab standardeid. 

Foto: Riina Varol

Liisi Eesmaa kursus on jätk moedisaini osakonna vormikatsetuste seerias, kus tudengitel on võimalus sirutada oma fantaasia piire ebatraditsioonilistes materjalides. Varasemalt on Marit Ilisoni juhendamisel toimunud ideevormi kursused nii puidu, paberi, taaskasutustekstiili jm materjalidega. «Ebamaine» on juba teine moedisaini eksperimentaalvormi näitus Teletornis.

Foto: Erlend Štaub

EBAMAINE vormide autorid:

Karolina Janulevičiūtė

Mari-Ly Kapp

Kertu Kivisik

Kaia Kuusmann

Renata Lensment

Sandra Luks

Sirli Pohlak

Pamela Põld

Kerttu Reinmaa

Eliise Saar

Elisabetta Silvestri

Aleksandra Tšusovljanova

Graafiline disain: 

Johanna Ruukholm, EKA graafiline disain I kursus

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles