ERKI Moeshow finaalkollektsioon «LEg GOdt»

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: AFP / Scanpix

Esitleme teile ERKI Moeshow 2016 finaalkollektsiooni «LEg GOdt»

Foto: Liis Reiman

Kollektsiooni autor Mariliis Niine on sündinud 6. juunil, aastal 1996. Hetkel õpib ta Eesti Kuntsiakadeemias III kursusel moedisaini.

Foto: Liis Reiman

Kollektsiooni kirjeldus:

«Leg Godt» on taanikeelne sõna, mis tähendab «hästi mängima» ja «kokku panema». Kollektsioon on lugu tüdrukute salkadest, kes proovivad leida teed ja «kokku panna» oma elu läbi erinevate kultuuride ja ajastute. See on jutustus kahepalgelisusest, kus varjatakse oma tõelist olemust ning «mängitakse hästi» ühiskonna ees olendeid, kes tegelikult ei olda.

Foto: AFP / Scanpix

Kollektsiooni värvigamma on inspireeritud 70ndate rulluisudiskost ja Mehhiko interjöörist, kus on kasutusel nii julged värvikombinatsioonid kui ka erilised materjalid.

Värvidest on kasutusel lai spekter rohelistest ja roosadest toonidest. Kangastest on kasutusel nii päris- ja kunstnahad (hologramnahad, litternahad) kui ka kunstkarusnahad.

Lisaks nahkadele on kollektsioonis ka kudumid, mis on valmistatud silmuskudumise masinatega. Nahk on kasutusel eelkõige legomehe kujutise sissepressimiseks, mis annab edasi 3D efekti. Kujud on pressitud nahale nii käsitsi kui ka klišeega.

Kollektsiooni sõnumina tähistavad välja ulatuvad kujukesed justkui teist kihti meie nahal, mis aitab meil varjata enda tõelist mina. Ruumilise efekti edastamiseks on nahast ka käsitsi lõigatud välja legomehe kujutisi.

Foto: Liis Reiman

Kollektsiooni ühelgi tootel pole kasutatud lukke, nööpe ega trukke. Kõik rõivad sulguvad magnetitega.

Samuti on kõik taskud kinnitatud magnetitega – see annab võimaluse omavahel kombineerida ja ümber tõsta kõiki komplekte. Stilistikana on kasutusel ka vaakumvormitud läbipaistvad legomehe pead ja käed. Viimane komplekt on valmistatud päris legomeestest.

Foto: Liis Reiman
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles