R, 1.12.2023

Eesti muusika kuulsuste kohtumisõhtute sari alustab Els Himma, Helgi Sallo ja Heidy Tammega

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Baltika Grupp näitas kevad-suvist moodi, Heidy Purga
Baltika Grupp näitas kevad-suvist moodi, Heidy Purga Foto: Viktor Burkivski

28. aprillil kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatavate kohtumisõhtute avasündmus: Eesti muusika kolm graatsiat - Els Himma, Helgi Sallo ja Heidy Tamme. Kolme külalise juttu ja muusikat suunab Silver Kuusik. Piletid 10/15 eurot on müügil Piletilevis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis. 

Kui mõelda kuulsatele naistele Eesti levimuusikas, siis just nemad väärivad fookust Eesti muusika Kuusluste esimesel kohtumisõhtul. Nende parimate laulude sõnad on peas mitmel generatsioonil, nende lavatee pikkust võib mõõta aastakümnetega. Mis tunne oli naisena tol ajal kuulsuse tipus olla? Kuidas selles karussellis endaks jääda? Mida ütelda tänastele noortele muusikutele? Vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele saab 28. aprillil.

Kohtumisõhtu treiler: 

Aprillis 2016 alustab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis Eesti muusika kuulsuste kohtumisõhtute sari, mis toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus. Lisaks kuuleb eri generatsioone ühendavates esitustes nende muusikute loomingu paremikku.

Foto: promo

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja Eesti levimuusika näituse tarvis eksponaatide kogumine nii tuntud muusikute kui ka kõigi teiste muusikahuviliste käest. Kuulsuste koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks, eesmärgiga säilitada ja näidata rahvale Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodumaal kui väljaspool kuulsust on toonud. Muuseumisse on juba jõudnud esemed, kostüümid ja fotod Anne Veskilt, Tõnis Mägilt, Ivo Linnalt, Vello Salumetsalt ja Uno Loobilt aga ka Ott Leplandilt ja teistelt noorema generatsiooni tegijatelt.

Meie plaanide ja kogumiskampaania kohta leiab lisainfot kodulehelt ning Facebookist.

Piiratud arvuga piletid hinnaga 15.-/10.- EUR on müügil Piletilevis ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

EMKK kohtumisõhtud:

28. aprill - Els Himma, Helgi Sallo ja Heidy Tamme

19. mai 2016 - Toomas Lunge ja Jaan Elgula

31. mai 2016 - Tõnis Mägi ja Ivo Linna 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles