Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734

Täna õhtul tähistatakse Teletornis Kosmonautikapäeva põneva aruteluga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Elu24
Copy
Tallinna teletorn Belgia lipu värvides
Tallinna teletorn Belgia lipu värvides Foto: Mihkel Maripuu

12. aprillil 55 aastat tagasi väljus esimene inimene ilmaruumi: kosmonaut Juri Gagarin sooritas maailma esimese kosmoselennu ja lendas ümber planeet Maa. Neli aastat tagasi taaselustas ufoloog Igor Volke Kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni ning täna õhtul kell 18 kogunevad koos temaga Tallinna Teletorni saate “Hallo, Kosmos!” avalikule salvestusele ja vestlusringi teemal “Kas meid oodatakse kosmoses? 35 aastat SETI Tallinna konverentsist” arutlema Eesti Kosmosebüroo juht Madis Võõras ning ajakirjanikud Juhan Aare ja Ingrid Peek.

“1981. aastal Tallinnas toimunud rahvusvaheline SETI konverents kohustas pöörama pilgu meile enestele. Õppima mõtlema laiemalt, loobuma pelgalt antropotsentristlikust vaatest maailmale ja kõiksusele. Seetõttu olid siin ka vennad Strugatskid. Mulle isiklikult tähendas see aga silmade avanemist - kohtumine Troitskiga, Kardashoviga, Gindilisega – lähiotsing,” räägib Igor Volke 35 aastat tagasi toimunud sündmuse tähtsusest.

Tänavune Kosmonautikapäev teeb ajarännu ajalukku ning uurib lähemalt, millised olid maavälise mõistusliku elu otsingute suunad toona, kuhu me oleme omadega jõudnud täna ning mis ootab inimkonda ees homme. SETI (Search For Extra-Terrestrial Intelligence) ehk organisatsioon maavälise intelligentse elu otsinguteks loodi Ameerika astronoomi ja astrofüüsik Frank Drake'i poolt 1961. aastal. SETI koondab erinevaid üritusi leida kosmosest tulevaid raadiosignaale, mida saaks tõlgendada intelligentsete olendite saadetuna.

Aastal 2013 astus Eesti kosmoseriikide perre - orbiidile lendas meie esimene päris oma kosmoselaev ESTCube-1. Tänaseks on Eesti ka Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) täieõiguslik liige. Millised on Eesti kosmilised tulevikuvisioonid ja -suunad, sellest räägib Eesti Kosmosebüroo juht Madis Võõras.

Kosmonautikapäev 2016

“Kas meid oodatakse kosmoses? 35 aastat SETI Tallinna konverentsist”

Täna, 12. aprillil kell 18 Tallinna Teletornis

Vestlusringis arutlevad Kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni elustaja ufoloog Igor Volke, Eesti Kosmosebüroo juht Madis Võõras, telesaate “Taevariik UFOdega” juht Juhan Aare ja Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” autor Ingrid Peek.

Noodid ilmaruumist, galaktilised helid ja kosmilised kõlad toovad vahepalaks Maa peale Tallinna Muusikakeskkooli noored muusikud.

Sissepääs on tasuta!

Tagasi üles