Eesti Muusikaauhinnad 2020

Marten Kuningas: David Bowie tähendab minu jaoks vabadust

Marten Kuningas ja Miljardid

FOTO: Erakogu

Pühapäeval, 24. aprillil toimuva traditsioonilise Jazzkaare tasuta kontsertide päeva võtab seekord kokku Marten Kuninga tribuut legendaarsele David Bowiele. Kevadvärskeid helisid võib tol päeval Jazzkaarel tasuta kuulda varahommikust hilisõhtuni. Lisaks saab jazziplaatide turul täiendust kodufonoteegile ja filmisõpru rõõmustavad muusikalised lühifilmid.

«Kuigi paljud tema laulud räägivad isolatsioonist ja tumedatest teemadest, siis viis, kuidas ta neid esitab, sisendab lootust ja kindlust,» ütles Marten Kuningas. «Kogu karjääri jooksul ei näidanud Bowie kordagi välja kahtlust, vaid jäi lõpuni - surmani - julgeks.»

«Bowie sõnum oli, et igaüks peaks leidma oma tee ja selle suhtumisega vabastas ta kammitsaist palju kunstnikke ja muusikuid, kaasa-arvatud minu,» ütles Kuningas. 

Kuningas ütles, et kontserdil on suurem osakaal artisti 70ndate aastate loomingul ning esitamisele tuleb rohkem gruuvi ja rokki. 

FOTO: Erakogu

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on heaks traditsiooniks saanud Jazzkaare tasuta päeva programm sel aastal oluliselt mahukam, et rohkem muusikasõpru saaksid headest elamustest osa. «Kavast leiab nii ägedaid pereduosid kui põnevaid improkoosseise, nooruslikku energiat ja rahulikumaid helimõtisklusi ning päris uusi projekte,» selgitab ta.

Varahommik algab traditsiooniliselt linnulauluekskursiooniga, mis sel korral viib huvilised koos Peep Veedlaga Kopli radadele rändama. Seejärel tasub tagasi Telliskivisse jalutada – hommikuses joogatunnis ärkavad nii keha kui meel. Peredele on päeva jooksul mitmeid põnevaid ühistegevusi – hommikune multifilmide programm, jazztantsu töötuba koos elava muusikaga, jazzimaal koos kunstnik Kärt Hammeriga ja graffitiaktsioon ootavad suuri ja väikseid kaasa elama. 

Mõned kontserdid jõuavad ka Loomelinnaku piiridest väljapoole, hõivates nii Pelgulinna Rahvamaja kui vanalinnas asuva festivali lemmikhotelli päikselise sisehoovi.

Esmakordselt toimuvad kontserdid ka suures reisibussis, mis selleks päevaks kontserdikohaks transformeerub – muusikabussi programmi kureerib saksofonist Lauri Kadalipp. Õhtu lõpetab akordionihelide saatel värskelt valmiv leib  ning päeva suurim kontsert teeb kummarduse David Bowiele, mil Vaba Lava lavalauad vallutavad Marten Kuningas & Miljardid, et käia läbi kõik olulisemad etapid legendi loomingus.

Kõik selle päeva sündmused on prii sissepääsuga.

Tagasi üles