Fotod: Maria Raja pälvis Antalias toimunud modellikonkursil kolmanda koha krooni

Päikeselises Antalias toimus äsja suurejooneline rahvusvaheline konkurss  Future Fashion Faces World 2016, kus eesti modell Maria Raja pälvis 3. koha krooni.

Ühe nädala jooksul pidid 34 osalejat hommikust õhtuni paljude moe-show'dega, pildistamistega, kaameratega ja pingelise tempoga hakkama saama: kell 2 öösel lõppes pikk moe-show ning  kell 9 hommikul pidid finalistid olema juba rõivabrändi pildistamisel - värsked, meigiga, soenguga ja hea tujuga.

Kauaoodatud rahvusvaheline kroon oli õigustatud küll, sest  Maria oli juba eelnevalt vaeva näinud ning korjas kogemusi, esindades Eestit konkurssidel Miss Grand International 2014, Miss Planet 2015 ja Lady Universe 2016. 

FOTO: Destate Media

«Lady Universe võistluse puhul meeldis mulle enim proovides osalemine - harjutasime pikki tunde, kuid protsess oli huvitav ning mul oli võimalus juba seal end finaaliks ette valmistada, kujutades ette, et olengi juba finaal-show'l,» jagab Maria oma mälestusi veebruaris toimunud konkursist. «Mina sain võistluselt kaasa suure annuse enesekindlust - tundsin end laval staarina ning kavatsen seda hoiakut säilitada. Lisaks on väga tähtsad mugavad kingad ning suur hunnik plaastreid - see annab enesekindlusele palju juurde ning kui jalgadel enam ühtegi tervet kohta pole, on head plaastrid alati abiks.»

FOTO: Destate Media

Väga tihti mängib maailma konkurssidel poliitika suurt rolli, mis ei jäta ausat võimalust väikeste maade esindajatele. «Lady Universe finaalis üllatas mind see, et Bulgaarias toimuval konkursil tuli võitjaks just Miss Bulgaaria ning 1. printsess oli Miss Venemaa - nad olid toredad inimesed küll, aga laval ei paistnud nad silma oma oskuste ega välimusega.»

FOTO: Destate Media

Future Fashion Faces World  võistluse juures meeldis Mariale enim objektiivsus: «Võistlus ei olnud poliitiline, kõigil oli võrdne võimalus seal midagi saavutada, mitte vaid teatud maade esindajatel. Korraldajad olid vastutulelikud ning üldine õhkkond nende poolt oli super. Koreograafid olid karmid ning tõstsid nii mõnigi kord häält, kuid mitte kunagi ilmaasjata ning olid alati valmis aitama.»

Lavaoskused ja koreograafia olid konkursil tähtsad küll, sest iga päev toimusid proovid ning iga õhtu lõppes moe-show'ga zürii ees, kus finalistid näitasid riidebrände (Galvanni ja Cool Sisters) ning toimus Black&White party-show ja õhtukleidi esitlus. Lisaks toimus rahvuskostüümi show ning näitasime oma ettekujutust moest. Maria valis klassikalise stiili - tumesinine kleit, punane kott, punased kontsakingad ja huuled. 

FOTO: Destate Media

Vaatamata väsimusele nautis Maria iga hetke laval ja kaamerate ees, mis kohe tõi ka tulemusi: «Minu esinemine ja rahvuskostüüm, mille laenutasin Estonia teatrist, jäid silma ning käisin koos viie teise osalejaga kohalikus TVs intervjuud andmas. Kingituseks saime ilusad kingad sponsori brändilt.»

FOTO: Destate Media

Finaal toimus TV-otseülekandega ning koosnes viiest voorust - rahvuskostüüm, tantsukava, bikiinid, Galvanni moe-show ning õhtukleit. Esinemisi hindasid moe ja show-äri professionaalid kogu maailmast, rahvusvahelise žürii hulka kuulus ka Eesti rahvusdirektor Ireni Erbi.

Kolmanda koha võit oli Maria jaoks ootamatu, kuid rõõmus ja väljateenitud tulemus: «Ma õppisin võistluselt seda, et alati tuleb usaldada vaid iseend ning olla just iseenda suurim eeskuju nii elus kui laval. Kui olen enesekindel ja usaldan iseend ning tean, mida teha, saan ka olla parim. Sellest lähtun edaspidi nii laval kui elus.»

FOTO: Destate Media

Maria ees on nüüd uued väljakutsed, aga neiud vanuses 16-26 aastat, kes soovivad proovida modelliks saada ja pääseda järgmisele Future Fashion Faces World konkursile novembris 2016, võivad kandideerida e-mailile casting@erbimodel.net - kohalik eelvoor ja show «Future Fashion Faces Estonia 2016» toimub juba 16. aprillil agentuuri Erbi Model Management avamispeol luksuslikus Tallinna restoranis Art Priori.

Vaadake galeriid!

Tagasi üles