T, 5.12.2023

Klassikatähtede kolmanda saate võitis pesamuna Jakob Peäske

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jakob Peäske
Jakob Peäske Foto: Krõõt Tarkmeel/Krõõt Tarkmeel Photography

Tänases Klassikatähtede saates astusid osalejad publiku ette koos eesti tuntud muusikutega, kellega kohtuti alles otsesaates. Televaatajate ja žürii häälte liitmisel osutus kolmanda saate parimaks Jakob Peäske (fagott).

«Lootsin, et minu ansamblipilliks on harf, aga see kõik kokku on uskumatult tore sünnipäevakingitus,» ütles Jakob Peäske, kes täna sai 18-aastaseks.

Žüriis jagasid sel korral hinnanguid Kristjan Randalu, Triin Ruubel ja Olari Elts.

Saates osalesid järgmised kooslused:

 • Silvia Ilves (tšello) –Villu Veski (saksofon)
 • Sten Heinoja (klaver) – Age Juurikas (klaver)
 • Mikk Langeproon (akordion) - Oksana Sinkova (flööt)
 • Karl Johan Kullerkupp (löökpillid) – Kristi Mühling (kannel)
 • Jaan Mesi (trompet) – Andres Kontus (tromboon) ja Johannes Kiik (tromboon)
 • Kristiina Rokashevich (klaver) – Maano Männi (viiul)
 • Jakob Peäske (fagott) – Liis Viira (harf)

Saatest tuli lahkuda löökpillimängijal Karl Johan Kullerkupul. Olari Eltsi kommentaar saates kõlanud Karl Johan Kullerkupu ja Kristi Mühlingi duetile: «Kui ma ei oleks kindel, et te tõesti varem kohtunud ei ole, siis ma oleksin kindel, et olete koos harjutanud. Ja mida loo lõpupoole, seda paremaks läks.»

Žürii edetabel kolmandas saates:

 1. Kristiina Rokashevich
 2. Jakob Peäske
 3. Sten Heinoja
 4. Mikk Langeproon
 5. Karl Johan Kullerkupp
 6. Jaan Mesi
 7. Silvia Ilves

Žürii külalisliige Kristjan Randalu: «See oli väga huvitav ülesanne, mis täna nendele noortele antud oli. Sellist olukorda reaalselt klassikalises maailmas ei eksisteeri. Seda, et pead viimasel hetkel kedagi asendama, seda on küll, kuid seda, et ei tea isegi instrumenti, kellega koos laval oled...tänane oli selles mõttes väga huvitav formaat.  Saate kohta üldiselt lisas Randalu, et see on suurepärane idee. «Eriti kui näiteks lapsed näevad saates mingit pilli, mis neile meeldima hakkab ja tekib säde ning vaimustus - see on hindamatu väärtusega.»

Triin Ruubel: «Tänane saade oli suur juhuste mäng, repertuaari valik mängis suurt rolli, näiteks Stenil oli palju raskem lugu kui teistel, väga raske oli pingerida kokku panna. Ootamatuid külgi näitasid paljud, sh Karl Johan üllatas positiivselt oma ansamblimängu oskusega.»

Olari Elts: «Ma arvan, et tänane saade oli enamuse jaoks väga oluline väljakutse. Sellises formaadis muusikat teha ei ole lihtne ja sellisest olukorrast välja tulemiseks peab olema palju omadusi, mis on muusikule elutähtsad.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles