L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: Kirjanike Liit kuulutas välja romaanivõistluse

Elu24
Facebook Twitter
Comments

Eesti Kirjanike Liit kuulutas täna Tammsaare muuseumis välja romaanivõistluse, mis saab teoks tänu Eesti ettevõtete Liviko, Penosil Eesti ja Tark Grunte Sutkiene toetusele. Eesti Kirjanike Liidu 2016. aasta romaanivõistluse väljamakstav auhinnafond on 10 000 eurot, lisaks tõlgitakse üks käsikirjadest inglise keelde.

Romaanivõistluse toetajad teevad Kirjanike liidule võistluse läbiviimiseks 24 000 euro suuruse sihtannetuse, millest auhinnafondi väljamakse on 10 000 eurot. Soodustamaks Eesti kirjanduse välislugejateni jõudmist, korraldab Eesti Kirjanike Liit eriauhinnana ühe romaanivõistlusele esitatud käsikirja inglise keelde tõlkimise, et võimaldada väliskirjastajatel käsikirjaga tutvuda.

«Kui me tahame oma kirjandusega välislugejateni jõuda – ja seda me ju tahame – siis on selle  eelduseks väliskirjastajale arusaadavas keeles käsikirja olemasolu. Pahatihti on just siin kitsaskoht. Katsume nüüd selle sammuga aidata kaasa selle kitsaskoha ületamisele,» ütles romaanivõistluse korraldaja, Eesti Kirjanike Liidu juhatuse liige Peeter Helme.

Romaanivõistlusele oodatakse eestikeelseid ja varem avaldamata pikema proosa käsikirju mahuga vähemalt 200 000 tähemärki tühikuteta. Käsikirjade esitamise tähtaeg on 1. veebruar 2017, täpsemad tingimused leiab Eesti Kirjanike Liidu kodulehelt www.ekl.ee. Žürii hindab käsikirju anonüümselt.

Romaanivõistluse žüriisse kuuluvad Kirjanike liidu esimees Karl Martin Sinijärv, dramaturg Heidi Aadma, kirjandus- ja tõlketeadlane Anne Lange, kirjanikud Veiko Belials, Märt Laur ja Holger Kaints, kirjanikud ja Kirjanike liidu juhatuse liikmed Jan Kaus ning Tiit Aleksejev.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistluse lepingule kirjutasid alla Kirjanike liidu esimees Karl Martin Sinijärv, AS Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi, Penosil Eesti OÜ juhatuse esimees Jaan Puusaag ja advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene juhtivpartner Hannes Vallikivi.

Esimesele taasellukutsutud romaanivõistlusele laekus 94 käsikirja. Esikoha pälvis kirjanik Armin Kõomägi käsikiri «Lui Vutoon», teise koha vääriliseks valiti Märt Lauri käsikiri «Lahustumine», kolmanda kohaga pärjati Jim Ashilevi käsikirja «Kehade mets» ning neljanda koha pälvis Helen Eelranna käsikiri «Suluseis». Lisaks auhinnalistele kohtadele märgiti ära kuue autori käsikirjad.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu Eesti erakapitali toel 2014. aastal. Kirjanike liidu romaanivõistlused toimuvad üle aasta, täna väljakuulutatud võistlus on taasellukutsutud võistlustest teine.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles