Vabal Laval hullutab rahvast ratastoolireiv ja techno-tantsulavastus (1)

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
"Ravemachine" on Doris Uhlichi teine tehnokultuurile pühendatud tantsulavastus
"Ravemachine" on Doris Uhlichi teine tehnokultuurile pühendatud tantsulavastus Foto: Erakogu

Austria koreograaf Doris Uhlich, kes on eestlastele tuttav sügisel esietendunud Vaba Lava kuraatoriprogrammi kuuluva menuka tantsulavastusega „alastusest enam“, on Eestis tagasi. Märtsis jõuab Vabale Lavale koreograafide Doris Uhlichi ning Michael Turinsky verivärske tantsulavastus „Ravemachine“.

"Ravemachine" on Doris Uhlichi teine tehnokultuurile pühendatud tantsulavastus 2014. aastal valminud lavastuse "Universal Dancer" kõrval. "Ravemachine" kujutab endast Doris Uhlichi ja ratastoolis tantsiva Michael Turinsky emotsionaalselt laetud duetti – tantsijate kehad reageerivad muusikale, alluvad rütmile ning ratastoolis tantsivast mehest saab tõeline reivimasin. Telliskivi loomelinnak, osalt ülesehitatud, osalt veel varemetes, sekundeerib lavastuse meeleole kõige olemuslikumal moel. Ühtlasi suhestub "Ravemachine" veebruaris esietendunud Vaba Lava kuraatorprogrammi lavastusega "Kes kardab pimedat?" tõstes taas fookusesse puuetega inimesed.

Esietendus toimub 26. märtsil kell 19.00, millele järgneb Vabal Laval ratastoolireiv "Every Body Boom! All Machines Welcome!", kuhu on oodatud pidulised nii ratastoolidega kui ilma. Plaadimängijate taga on Boris Kopeinig ning Doris Uhlich Viinist. Uksed avatakse kl 20.30.

27. märtsil kell 17.00 toimuvale etendusele järgneb vestlus tantsijatega.

Piletid hinnaga 16/12 eurot müügil Piletilevis. Puudega inimese saatja pääseb etendusele ja reivile tasuta.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles