Festivali Tallinn Music Week mastaapne finaalakord on elektroonilise muusika ja visuaalkunsti öö Lennusadamas

Meisi Volt
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Endie & Kameu
Endie & Kameu Foto: TMW pressimaterjal

Tänavuse Tallinn Music Week festivali finaalakordiks on laupäeval, 2. aprillil toimuv klubiöö Lennusadama vesilennukite angaaris. Lennusadam on elektrooniliste helide ja visuaalkunsti päralt ning erakorraliselt on muuseum avatud hiliste öötundideni. Peo toimumist toetab Moe 1886.

Laupäeval, 2. aprillil toimuv elektroonilise muusika ja visuaalkunsti öö pakub Tallinn Music Weeki raames erakordset võimalust kogeda hüperrealistlikku tööstushoone-reivide atmosfääri Tallinna grandioosseimas muusemis – Lennusadama ajaloolises vesilennukite angaaris. Laevavrakkide, meremiinide ja simulaakrumitega militaaresteetilises miljöös loovad vaid sel ööl metalselt pulseeriva helikujunduse regiooni underground tantsumuusika suunanäitajad.

Motobor
Motobor Foto: TMW

Audiovisuaalne rännak Lennusadama müstilises ookeanipõhja meenutavas keskkonnas algab kell 21:00. Esimeseks muusikaliseks etteasteks on kohaliku acid techno produtsendi ja modulaarsüntesaatorite meistri Motobori improkava. Tema järel pakub raudbetoonkoorikust kolossi tööstusliku pulsiga ühilduvat plaadisetti Poola uuekooli tegijaim house’i DJ ja produtsent Matat Professionals. Peo tipptunnid kuuluvad idanaabritele – pool tundi enne südaööd astub pulti Vene bassimuusika raskekaallane Pixelord, kelle ainuomase kõlaga stiilideülest mash-up toodangut on väljastanud mitmed hinnatud tantsumuusika leiblid nagu Car Crash Set, Civil Music ja Leisure System.

Foto: TMW pressimaterjal

Sõna otseses mõttes astub Pixelordi kandadele tema kaasmaalasest spirituaalse techno saadik, helidisainer Moa Pillar, kelle üle mastaapse betoonkonstruktsiooni kaikuva «taevaliku reivi» järel saabub tõhus laadung jõulist muskliteknot Leedu tandemilt Endie&Kameu.

Hommiku eel toob toob peolised audiovisuaalselt allveerännakult taas mandrile ning taastab 21. sajandi helidest raputatud tsaariaegse jäämurdja Suure Tõllu ja 80-aastase allveelaeva Lembitu rahu kassetisahinast ja kosmosetolmust põimitud live-setiga kohalik helivõlur kadajane.

Peo visuaali loob Von Krahli teatri videokunstnik Emer Värk.

TMW elektroonilise muusika peo esitleja on Moe 1886.

Piletid hinnaga 8 eurot on müügil Piletilevis.

Üritus Facebookis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles