Apollo Kinos toimub eksklusiivne seanss Läti kultusbändist Brainstorm

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Läti kultusbänd Brainstorm
Läti kultusbänd Brainstorm Foto: promo

Reedel, 18. märtsil kell 19 linastub Solarise Apollo Kinos eksklusiivselt dokumentaalfilm «Brainstorm: kallaste vahel». Filmilinastusel osalevad täies koosseisus ka bändi liikmed.

Apollo Kino turundusjuht Liisi Vaik tõi esile, et vaid ühel korral Eestis linastuvale filmile teevad sissejuhatuse Brainstormi liikmed Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Māris Mihelsons ja Kaspars Roga, kes spetsiaalselt selleks seansiks Eestisse tulevad. Pärast filmi on publikul võimalus ka bändiliikmetega kohtuda.

2000. aastal Lätit Eurovisioonil esindanud poprockbändist tehtud dokumentaalfilmi on Raadio2 ajakirjanik ja muusikakriitik Erik Morna kommenteerinud järgmiselt: «Raadio 2 Aastahitt 2000 tabelist selgub, et Brainstorm oli siis meie kandis aasta kõige populaarsem välismaine ansambel! Ma usun, et just nemad tegid eestlastele selgeks, et Läti on päris välismaa, et Läti on okei. Lätis on harjutud mõtlema suurelt ja see film näitab hästi, kuidas selline mõtlemine siis täpsemalt käib. Selle nimi on äkki suunatud unistamine.»

Foto: promo

«Brainstorm: kallaste vahel» («BrainStorm: Between the Shores») on lugu Läti kultusbändist, kes on viimase 25 aasta jooksul koos oma riigiga üles kasvanud. Dokumentaalfilm paljastab, kuidas bändi mõjutas ning mõjutab senini poliitiline ja majanduslik olukord. Brainstorm on Ida-Euroopa kõige tuntum bänd, kes laulab nii läti, inglise kui ka vene keeles. See on film muusikast, vabadusest, keeldumisest olla eraldatud, tahtmisest olla konfliktidest hoolimata ühtne, aga eelkõige räägib film neljast sõbrast. Neljast tõelisest sõbrast, kes on koos olnud pea kogu oma elu. Nad on sündinud Nõukogude Liidus, näinud oma riigi taasiseseisvumist, elanud metsikutes 90ndates ja tunda saanud konflikte Venemaaga ning saanud osa võimalustest, mida pakub Euroopa Liit.

«Brainstorm: kallaste vahel» (originaalpealkiri: «Brainstorm: between shores»)

Kestvus: 96 min

Žanr: dokumentaalfilm

Ilmumise kuupäev Lätis: 30.10.2015, Eestis: 18.03.2016

Subtiitrid: inglise, vene

Tootja: Skuba Films

Režissöörid: Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Audinga Kucinskaite

Peaosas: Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Māris Mihelsons, Kaspars Roga

Eksklusiivse kinoseansi piletid hinnaga 7 eurot on müügil Apollo Kinos.

Tagasi üles