L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii! TMW andekad muusikud proovisid modelliametit

Elu24
Facebook Twitter
Comments

Tallinn Music Week ja Viru Keskus andsid märtsi lõpus toimuval suurejoonelisel muusika – ja linnafestivalil Tallinn Music Week esinevatele muusikakooslustele võimaluse end enne suurt festivalimöllu teistsuguses rollis proovile panna.

Viie andekatest muusikutest kubiseva koosluse MiaMee, Lexsoul Dancemachine’i, Levski, OUU ja The Princes liikmed said professionaalse moemeeskonna käe all proovile panna oma oskusi nii poseerimise kui ka balletitantsu osas. Fotode loojaks oli Kalle Veesaar, stilist Karolin Kuusik, rõivad Viru Keskusest ning jumestus – ja soengukunst Mammult.

Projektis osalenud muusikalistest kooslustest lähemalt:

MiaMee magusa fassaadi taga peituvad tumedad vokaalfantaasiad ja jõulised elektroonilised biidid. Graatsiliselt üle meloodiate libisevat ja läbi võimsate müsteeriumide võrsuvat MiaMeed on kutsutud ka Eesti Emiliana Torriniks.

Foto: Kalle Veesaar

Kooslus: Liina Saar, Anni Elif Egecioglu, Taavi Kerikmäe, Mart Soo, Ahto Abner. Mia Mee esineb TMW raames reedel, 1. aprill kl 19.30 Vaba Laval.

Tantsusekstett Lexsoul Dancemachine pühib tolmu 70ndate funkilt ja 60ndate soulilt, toeks fundamentaalne bassiliin, sünkopeeritud rütmid, kidra-ja klahvisoolod ning veri-ninast-välja vokaal.

Foto: Kalle Veesaar

Kooslus: Robert Linna, Martin Laksberg, Joonas Mattias Sarapuu, Jürgen Kütner, Kristen Kütner, Caspar Salo. Lexsoul Dancemachine esineb TMW raames laupäeval, 2. aprillil kell 00.00 Erinevate Tubade Klubis Estonian Funk Embassy esitlusõhtul.

Krambivaba indiebändi Ouu muusika meenutab kahe kartuli veeremise häält auto pagasiruumis. Kui kõik muu kõlab tehislikult, siis sõidukiga teel olles võid lülitada raadiohääled tasa, et kuulata oma kategooria fantaasiarikkaimate kartulite mürglit.

Foto: Kalle Veesaar

Kooslus: Jaan Sinka, Hyrr Innokent Vainola, Tiit Liblik , Rahel Ollisaar, Frank-Leander Sapego, Rihard Niinberg. Ouu esineb TMW raames neljapäeval, 31. märtsil kl 20.15 Kino Sõpruses, Eesti Pops esitluskontserdil ja reedel, 1. aprillil kl 00.00 Von Krahlis.

Andekaid multiinstrumentaliste koondav värske koosseis Levski kutsub kuulaja seilama seiklusrikastele helimeredele. Õhulised ja õrnad meloodiad vahelduvad suurte endasse haaravate teemadega, mitmekeelsete tekstidega lood instrumentaalteostega.

Foto: Kalle Veesaar

Kooslus: Konstantin Tsõbulevski, Raul Ojamaa, Kallervo Karu, Arno Tamm, Martin Kuut. Levski esineb TMW raames neljapäeval, 31. märtsil kl 22.00 klubis Sinilind.

Prog-psych-art-glam-rocki bändi The Princes kõlapilt kujuneb vanakooli klahvpillisoundidest, virtuoosseist bassiliinidest, tehnilistest trummipartiidest ja jõulistest kitarrikäikudest. Lõppeks on aga tegemist lihtsalt laheda rock'n'rolli lajatusega. Kooslus: Kaur Garšnek, Jaagup Tormis, Edward Krimm, Valdur Viiklepp. The Princes esineb TMW raames reedel, 1. aprillil kl 21.15 Von Krahlis.

Tänavu kaheksandat korda toimuv Tallinn Music Week on kasvanud suuremahuliseks muusika – ja linnafestivaliks ning pakub lisaks mitmekülgsetele helielamustele ka kunsti - , disaini – ja maitseelamusi ning ka ühiskonna ja tuleviku paremaks vormimise nimel harivaid ja kaasahaaravaid vestlusringe. Tallinn Music Week toimub 28. märtsist kuni 3. aprillini üle pealinna.

Lisainfo kodulehel.

Vaata, kuidas muusikud uues rollis hakkama said, galeriist!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles