«Enamik ajaloolasi on arvamusel, et Henry VIII iseloom, olek ja ellusuhtumine muutusid pärast 1536. aasta turniiriõnnetust,» teatas Salardin.
Henry VIII noorusaja kirjad ja dokumendid lubavad oletada, et enne nimetatud aastat oli ta võrdlemisi tasakaalukas, stabiilne ja langetas tarku poliitilisi otsuseid. Siis aga toimus ta käitumises muutus, ta hakkas unustama, oli kannatamatu ja agressiivne.
Salardini sõnul on selle heaks näiteks juhtum, milles sõdurid tulid arreteerima kuninganna Catherine Parri, kuid kuningas oli unustanud, et ta eelmisel päeval sellise käsu andis.
Ajaloolased on varem arvanud, et Henry VIII ebastabiilsuse taga võis olla suguhaigus süüfilis, diabeet või Cushingi tõbi, mis on neeruhaigus.
Nende haiguste sümptomid aga ei klapi ajaloodokumentides ja kuninga kirjades olevaga, mille tõttu arvatakse, et ajuvigastused tõid kaasa neurootilise seisundi ja närvilisuse.
Wikipedia: Henry VIII (28. juuni 1491 – 28. jaanuar 1547) oli Tudorite dünastiast Inglismaa ja Iirimaa kuningas 1509–1547.
Henry sai põhiliselt tuntuks oma abielude ja usupoliitikaga, mis olid omavahel tihedalt seotud.
Henry VIII oli kuus korda abielus ning nendest abieludest olid tal järglased:
Esimene naine oli Aragoni Katarina (1485 – 1536), sellest abielust sündis Walesi printsess Mary, hilisem Inglismaa ja Iirimaa kuninganna Mary I Tudor. Abielu lahutati.
Teine abielu oli Anne Boleyniga (1501 – 1536), kellega oli tütar, kes sai kuinganna Elizabeth I. Naine hukati süüdistatuna abielurikkumises.
Kolmas naine oli Jane Seymour (1507 – 1537), kellega oli kuningal poeg, hilisem kuningas Edward VI. Naine suri sünnitusel.
Neljas naine oli Kleve-Bergi hertsogi õde Anna, kellega kuningas 1540. aastal abielu tühistas.
Viies naine oli Catherine Howard (1523 – 1542), keda süüdistati abielurikkumises ja kes kaotas elu tapalaval.
Kuues naine oli Catherine Parr (1512 – 1548), kes elas kuningas Henry VIII kauem.