R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tauno Kangro näitus «Tehtud ja tegemata monumendid» tutvustab seni varjul olnut

Facebook
Comments

Neljapäeval, 3. märtsil avas skulptor Tauno Kangro Eesti Rahvusraamatukogu fuajees oma näituse «Tehtud ja tegemata monumendid», mis jääb avatuks kogu märtsikuu jooksul. Näitus on väike läbilõige valminud monumentidest ja osa neist, mis on tegemata jäänud või alles teostamisel.

Foto: Viktor Burkivski

Tauno Kangro ütleb, et skulptuur on väga põnev eriala ja iga uus koht on kui väljakutse ideede tekkeks. Enamasti on tema tehtud taiesed mõeldud konkreetsesse kohta.

Foto: Viktor Burkivski

"Muidugi on teemad, mis on personaalselt hingelähedasemad: Eesti ja Põhjamaadega seotud mütoloogia - Kalevipoeg, Suur Tõll ja teised, samuti loomaskulptuurid, kus tihtilugu omamoodi "kiiks" sees," jutustab tunnustatud skulptor.

"Olen olnud õnnega koos ja saanud modelleerida suuri aktiskulptuure — näiteks "Maardu armunud", "Viimsi haldjas", Musumäe graniitskulptuurid "Hetk enne suudlust" ja "Hetk pärast suudlust" ning mitmed teised. Arvan, et oma parimad monumendid ehk monumentaalteosed teen ma nüüd, lähitulevikus! Olen saavutanud selle, kus suudan oma ideid ellu viia, olgu see kui raske või võtku kui palju aega tahes! Olen õnnelik ja hingelt monumentalist."

Foto: Viktor Burkivski

Näitus «Tehtud ja tegemata monumendid» ootab kõiki kunstihuvilisi alates neljapäevast, 3. märtsist kuni 31. märtsini.

Vaata pildigaleriid!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles