R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elu24 galerii! Esilinastus uus Eesti mängufilm «Perekonnavaled» ning peeti meeleolukas järelpidu

Elu24
Facebook
Comments

Pärnus esilinastus uus Eesti mängufilm «Perekonnavaled», mille tegevus keerleb väikelinna orkestri ja selle dirigendi keeruliste peresuhete ümber. Apollo Kinno oli esilinastuseks kokku tulnud suur osa Eesti näitlejate koorekihist: Tambet Tuisk, Roman Baskin, Eva Koldits, Ülle Kaljuste, Ago Anderson ja paljud teised. 

Filmi esmaesitluse juhatas sisse keelpillitrio, mille järel tänati kõiki filmi tegijaid ja näitlejaid. 

Foto: Madis Sinivee

Esilinastuse järgne tähistamine leidis aset Pärnu Kontserdimajas, kus toimub ka enamus filmi tegevusest.

Filmi Tallinna esilinastus toimub 3. märtsil Coca-Cola Plaza kinos, kõigis Eesti kinodes võib filmi näha juba 4.märtsist.

Foto: Madis Sinivee

«Perekonnavalede» tegevus toimub linnas, kus on professionaalne sümfooniaorkester, mille eesotsas seisab autoritaarne ja kindla käega dirigent Paul Levald, kes on juba aastaid ohjanud nii orkestrit kui ka suhteid peres. Dramaatiliste sündmuste tõttu tuleb Pauli tütremehel Egon Reil ootamatult juhtimine üle võtta. Lisaks orkestrisisestele pingetele pärandab äi Egonile koos dirigendikepi, võimu ja vastutusega ka oma keerulise minevikuga seotud saladused ja kohustused. Vanadest valedest kasvavad välja uued ning ühel hetkel Egon mõistab, et tõe väljatulek tooks kaasa tõelise kaose.

Valentin Kuigi ja Manfred Vainokivi «Perekonnavaled» on suhtedraama elevantidest magamistoas ja luukeredest kapis, väikestest ja suurtest pettustest, pooltõdedest ja kokkumängudest, mida leidub iga perekonna salakroonikates.

Foto: Madis Sinivee

Stsenarist Valentin Kuik, režissöörid Valentin Kuik ja Manfred Vainokivi, operaator ja kunstnik Manfred Vainokivi, kostüümikunstnik Anu Lensment, grimmikunstnik Kristel Kärner, helirežissöör Mart Kessel-Otsa, monteerija Kersti Miilen, produtsent Marju Lepp, tootja Filmivabrik. 

Filmi valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Instituut ja Pärnu linn.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles