N, 30.11.2023

Jüri Pootsmanni Eesti Laulu finaalis osaleva „Play“ muusikavideot esitletakse sel neljapäeval koos lühikontserdiga

Meisi Volt
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elu24 live: külas on Jüri Pootsmann; saatejuht Anu Saagim
Elu24 live: külas on Jüri Pootsmann; saatejuht Anu Saagim Foto: Viktor Burkivski

Jüri Pootsmanni „Play“ muusikavideo ilmub neljapäeva õhtul, vahetult pärast esitlust kinosaalis. See on erakordne võimalus veeta õhtu koos artistiga ja lisaks värskele visuaalile nautida ka Jüri Pootsmanni & bändi lühikontserti. Piletid eriüritusele on alates tänasest müügil Coca-Cola Plaza veebilehel hinnaga 3 eurot. Ürituse algus kell 19:00.

Jüri sõnul oli videotegu tema jaoks uudne: „Väga huvitav oli filmida oma esimest musavideot! Varem mul sellist kogemust pole olnud. Kogu tiim oli väga hea ja pädev, mulle tehti asi ikka väga lihtsaks ja saime võtetega eriti sujuvalt valmis. Ootan juba lõpp-produkti!“

Video režissööriks on noor kunstiteaduse doktorant Elise Eimre, kes on ühtlasi Jüri Pootsmanni Eesti Laulu lavakujunduse autor. Seega on „Play“ pala saatev visuaalne temaatika algusest lõpuni tema käekirjaga.

Foto: Britt Maria Tael

„Video noir’lik kontseptsioon on tuletatud loo enda olemusest ning arendatud klassikaliste tehniliste võtete abil visuaalseks tervikuks, mida oli võimalik video loomise piiratud aja raamides realiseerida. “Play” on minu jaoks esimesest kuulamisest alates olnud niivõrd võimas laul, mis ei vaja kuulaja kõnetamiseks otsest piltlikku ümberjutustust narratiivse loona. Sellest tulenevalt otsustasin nii üldise visuaali kui ka Jüri etteaste kaudu hoopis võimendada laulu tugevat emotsiooni, mis seeläbi avaks iga vaataja enda isiklikud tundekanalid,“ avab režissöör inspiratsiooni ja videokontseptsiooni tagamaid ja tunnustab ka head koostööd. „Jüri vahetu loomus ühes professionaalse suhtumisega tagas võttepäeval meeldivalt sujuva koostöö, mille tulemusena saadud emotsionaalne esitus kannab ka tema aasta meesartisti tiitli minu silmis ilusti välja.“

Jüri Pootsmann osaleb looga „Play“ sel laupäeval Saku Suurhallis toimuva Eesti Laulu konkursi finaalis.

„Play“ on Jüri Pootsmanni kolmas singel, järgnemaks omanimelise lühialbumi lugudele - superstaarisaatest alguse saanud ja Spotify rekordi püstitanud loole „Torm“ ning raadioedetabeli tipus nädalaid esimest positsiooni hoidnud palale „Aga Siis“. Jüri Pootsmanni saadab ka Aasta Meesartisti tiitel.

„Play“ videoesitluse ja lühikontserdi algus sel neljapäeval kell 19:00 Coca-Cola Plaza kinos. Piletid ja lisainfo leiab järgnevalt lingilt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles