Ajakirja Kroonika moepolitsei hävitav hinnang: Ieva Ilvese kleit oli kui kombinee! (7)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves.
President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves. Foto: Andres Putting / presidendi kantselei

Vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtu kleidiparaad on kujunenud meie väikese Eesti aasta tipp moesündmuseks. 

«Seitsmesed uudised» rääkisid ajakirja Kroonika moepolitseiga, kes andis oma karmi hinnangu - reastades vastuvõtu kõige säravamad tualetid ning kõige suuremad disainiämbrid. 

Kriitikast ei jäänud puutumata ka esileedi Ieva Ilvese äärmiselt tagasihoidlik õhtukleit. 

Vabariigi aastapäeva kõige oodatum kleit oli kindlasti meie esileedi Ieva Ilvese tualett. Proua Ieva kandis tuntud Läti moedisaineri loomingut, kes pühendas hõbevalge kleidi ja sellega harmoneeruva keebi Eestile. Kriitikute arvates oli üldmulje kaunis ja äärmiselt korrektne, samas tagasihoidlik.

Kroonika moeekspert Urmas Väljaots: Minu arvates jäi Ieva kleit lahjaks.

Moelooja Helene Vettik: Oleks võinud ikka Eesti moedisaini eelistada.

Foto: Erlend Štaub

Kroonika peatoimetaja Krista Lensini arvates jäi uue esileedi kleit eelmise esileedi Evelin Ilvese omadele tuhat korda alla.

Krista Lensin: Olen nüüd kaks päeva lugenud seda, kuidas Ieva oli väljapeetud ja stiilne. No kuulge, minu arust, kas ta nüüd oli seal või mitte, mina küll teda rohkem tähele ei pannud. Tema kleit jäi täpselt sinna seina ja krohvi vahele. See oli kombinee, mis oli kuskilt lihtsalt selga tõmmatud. 

Ieva andis kogu oma välimusega meile teada justkui, et ta ei ole avaliku elu tegelane, mis kahjuks on Eestis võimatu. Ta on avaliku elu tegelane ja sinna ta ka jääb!

Foto: Erlend Štaub

Oma koosa sai ka peaministri Taavi Rõivase kaasa Luisa Värk, kes Kroonika peatoimetaja sõnutsi nägi välja nagu meeleheitel koduperenaine.

Krista Lensin: Peaministri proua Luisa Värk nägi vanem välja, kui Marina Kaljurand, sest ta näeb välja täpselt nagu kodutalu perenaine olenemata, mis tal seljas on. Ise on nii noor ja ei ole tal seda silma sära ja ei ole ka seda hoiakut. On lihtsalt selline Tiiu talu tütreke.

Vaata TV3 videost, mida presidendiproua kleidi kohta ajakirja Kroonika moeeksperdid arvasid! 

Tagasi üles