Postitantsijad tahavad oma ala olümpiale viia

Inna-Katrin Hein
Austraalia Duncan West
Austraalia Duncan West Foto: SCANPIX

Jaapani pealinnas Tokyos toimusid möödunud nädalal rahvusvahelised postitantsu meistrivõistlused.

Asjatundjate sõnul ei ole postitantsu puhul enam tegemist striptiisietteaste osa,  vaid palju vaeva nõudva spordialaga, kirjutab Huffington Post.

Võistlejad said kahel kolmemeetrile postil esineda nelja minuti jooksul. Võistluse kostüüm peab vastavalt reeglitele olema sportlik ja tagasihoidlik.

«Üha enam end heas vormis hoida tahtvaid inimesi on hakanud sellega tegelema. Ala nõuab painduvust ja osavust,» selgitasid võistlejad.

Entusiastide arvates peaks see ala olümpiamängude kavas olema.

Naiste arvestuses tuli võitjaks jaapanlanna Mai Sato, meestest aga austraallane Duncan West.

Eraldi võistlus oli puudega inimeste jaoks, selle võitis Jaapani esindaja Eri Kamimoto.

Rahvusvahelise postitantsijate organisatsiooni esindaja Ania Przeplasko sõnul on käimas kampaania, mille eesmärgiks on postitants viia 2016. aastal Brasiilias Rio de Janeiros toimuvale olümpiale näidisalana.

Postitantsijad tahtsid jõuda juba 2012. aasta Londoni olümpiale, kuid nad jäid oma ettepanekuga hiljaks.

«Postitants on tulevikuala, mis muutub kunagi tõsiseltvõetavaks spordialaks,» on harrastajad veendunud.