Soovitame! Maria Avdjushko film «Unditund» linastub täna Kinomajas

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maria Avdjushko dokumentaalfilmi «Unditund» Tallinna esilinastus kinno Sõprus 24.09.15
Maria Avdjushko dokumentaalfilmi «Unditund» Tallinna esilinastus kinno Sõprus 24.09.15 Foto: Viktor Burkivski

Täna, 2. veebruaril kell 18 linastub Eesti Filmi Teisipäeval Tallinna Kinomajas Maria Avdjushko dokumentaalfilm Mati Undist. Sissepääs prii, peale filmi vestlus autoriga.

Dokumentaalfilm «Unditund» viib meid tagasi 60ndate ereda põlvkonna juurde, mil tekkisid uuenduslikud ideed nii kirjandus- kui teatrimaailmas. Film avab Mati Unti kui karismaatilist isiksust, fenomenaalset mõtlejat ja anarhistlikku vormiuuendajat kinolike vahenditega. Film sisaldab seninägematuid kaadreid Matist loomeprotsessis ja sõprade keskel.

Loo keskmeks on erinevad aastate jooksul tekkinud sõpruskonnad, mis on aluseks ka tegelaste valikule. Mati parima sõbra Vaino Vahingu Salong Tartus, mis ühendas kirjanikke, teadlasi ja teatriuuendajaid, kirjanduslik salong Tallinnas Vilde teel, Undi ja Kersti Kreismanni kodus, Mati lavastajatee algus Noorsooteatris. Analüüsitakse tema teoseid ja loomemeetodit ning vaadeldakse ka Mati naissuhteid. Sõna saavad lähemad sõbrad, võitluskaaslased, endised kallimad ja konkurendid. Unt otsis kogu elu armastust ja seda nii oma sõprades, naistes kui publikus. Kas ta selle ka leidis? 

Filmi autoriks on Maria Avdjushko, filmis osalevad Paul-Eerik Rummo, Jaan Kaplinski, Maimu Berg, Viivi Luik, Ingo Normet, Arvo Valton, Kersti Kreismann, Joel Sang ja Kalju Komissarov. 

Film on tootnud Ugri Film, filmi valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Eesti Filmi Instituut.

Tagasi üles