P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kokteilisegamise MMile World Class pürgib 27 Eesti baarmenit

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Andrei Kazakov
Andrei Kazakov Foto: promo

Esimest korda saavad rahvusvahelisel baarmenite võistlusel World Class osaleda ka Eesti parim kokteilimeister. Pääsu nimel võistlusele hakkab võistlema 27 Eesti baarmenit. Esindatud on 21 restorani ja baari Tallinnast, Tartust, Pärnust ja Võrust.

Eesti finaal World Class Estonia toimub juunis, kui kümne finalisti seast selgitatakse välja selleaastane võitja, kes sügisel paneb oskused proovile Miamis toimuval rahvusvahelises finaalis. World Class Estonia ühe korraldaja ja tunnustatud baarmeni Andrei Kazakovi sõnul aitab võistlus Eesti joogi- ja baarikultuuri arendamisele palju kaasa ning osalejatelt oodatakse palju enamat kui komponentide kokkuvalamist. “Tänu võistlusele peaks Eesti joogi- ja baarikultuur tegema edasi kaks-kolm sammu ühe asemel.” Kazakovi selgitas, et konkurss annab baarmenitele võimaluse omandada erialaseid oskusi, mida internetist teada ei saa. “Õpitakse terviklahendusi, näiteks multisensoorikat ehk kuidas muusika, lõhnad, toidud jookidega kokku sobitada,“ lisas Kazakov.

Kazakovi sõnul osaleb kohalikul võistlusel ligi 30 baarmenit üle Eesti. Esindatud on Tallinna, Tartu, Pärnu ja Võru baarid ja restoranid. “Võistlejad peavad kuni kevadise finaalini läbima meistriklassid, mida juhendavad Eesti ja välismaa hinnatud baarmenid.” Lisaks sellele peab iga osaleja välja töötama oma autorikokteilid, mis alates veebruarist võistleja baaris või söögikohas ka erimenüüna väljas on. “See on ka kokteilikultuuri austajatele suurepärane võimalus proovida maailmatasemel kokteile.” Menüüd on tähistatud World Classi võistluse märgisega.

Tänavuse võistluse kuulutas välja Tallinnas 2013. aasta World Class võitja David Rios. Eesti kohaliku võistluse World Class Estonia korraldaja ja toetaja on Baltikumi suurim maailma juhtivaid joogibrände Eestis turustav Prike. Võistlusel kasutatakse Diageo Reserve tooteid. Võistluse Eesti finaal toimub 2016. aasta juunis ja rahvusvaheline võistlus 2016. aasta sügisel Miamis.

Foto: Butterfly Lounge

Osalejad:

Tallinn

Agu Koit,Tai Boh

Ainar Kiison, Foody Allen

Diana Tsistjakova, Nordic Hotel Forum

Meelis Vili, Hermitage

Henri Jürgenstein, Frank

Karina Tamm ja Risto Säinas, Radisson Blue Sky

Kristina Pärtelpoeg, Clazz

Kristo Tomingas, Mihkel Kahn, Sander Mägi ja Silvester Harineem, Butterfly Lounge

Lenne Lahtvee, Horisont Bar

Martin Kaarjärv, Manna La Roosa

Martin Raudsepp, Pööbel

Riinu Anslan, Dominic

Risto Viljur, Telegraaf

Sven Selbak. Apelsini Raudtee

Taavi Meier, Vabank

Tartu

Brita Kikas, Maasikas

Herkki Ravel, Shooters Tartu

Karl Astok ja Regeri Zoo, Meat Market Cocktail Bar

Pärnu

Danek Mugur ja Eleriin Peterson, Aptek Pärnu

Tauri Parik, Hedon Spa

Võru

Freddy Maripuu, Õlle nr 17 pubi

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles