Euroopa filmiauhindadel riisus koore Roman Polanski «Variautor»

Juliette Binoche EFA galaõhtul

FOTO: Jelena Rudi

Laupäeval jagati Tallinnas Nokia kontserdimajas 23. Euroopa filmiauhinnad; kuus auhinda noppis Roman Polanski linateos «Variautor».

Juliette Binoche EFA galaõhtul

FOTO: Jelena Rudi

Euroopa Filmiauhindade kujud saabusid Solarisse.

FOTO: Jelena Rudi

Euroopa filmiauhinnad - Ewan McGregor

FOTO: SCANPIX

Euroopa filmiauhinnad - Roman Polanski

FOTO: SCANPIX

Nominendid ja võitjad

Euroopa film 2010

«Bal» («Mesi»), Türgi/Saksamaa

«Des Hommes et des Dieux» («Inimestest ja jumalatest»), Prantsusmaa

«The Ghost Writer» («Variautor»), Prantsusmaa/Saksamaa/Suurbritannia - VÕITJA

«Lebanon» («Liibanon»), Iisrael/Saksmaa/Prantsusmaa

«El Secreto de sus ojos» («Saladus nende silmades»), Hispaania/Argentiina

«Soul Kitchen», Saksamaa

Euroopa režissöör 2010

Olivier Assayas («Carlos»)

Semih Kaplanoğlu («Bal»)

Samuel Maoz («Lebanon»)

Roman Polanski («The Ghost Writer») - VÕITJA

Paolo Virzi («La prima cosa bella»)

Euroopa naisnäitleja 2010

Zrinka Cvitešić («Na putu»)

Sibel Kekilli («Die Fremde»)

Lesley Manville («Another Year»)

Sylvie Testud («Lourdes») - VÕITJA

Lotte Verbeek («Nothing Personal»)

Euroopa meesnäitleja 2010

Jakob Cedergren («Submarino»)

Elio Germano («La Nostra Vita»)

Ewan McGregor («The Ghost Writer») - VÕITJA

George Pistereanu («Eu cand vreau sa fluier, fluier»)

Luis Tosar («Celda 211»)

Euroopa stsenarist 2010

Jorge Guerricaechevarría & Daniel Monzón («Celda 211»)

Robert Harris & Roman Polanski («The Ghost Writer») - VÕITJA

Samuel Maoz («Lebanon»)

Radu Mihaileanu («Le Concert»)

Euroopa animafilm 2010

«The Illusionist», Sylvain Chomet - VÕITJA

«Planet 51», Jorge Blanco

«Sammy's Adventures: The Secret Passage from Ben Stassen», Ben Stassen

Carlo Di Palma Euroopa filmitegija auhind 2010

Giora Bejach («Lebanon») - VÕITJA

Caroline Champetier («Des Hommes et des Dieux»)

Pavel Kostomarov («Как я провел этим летом»)

Barış Özbiçer («Bal»)

Euroopa monteerija 2010

Luc Barnier & Marion Monnier («Carlos») - VÕITJA

Arik Lahav-Leibovich («Lebanon»)

Hervé de Luze («The Ghost Writer»)

Euroopa filmikunstnik 2010

Paola Bizzarri & Luis Ramirez («Io, Don Giovanni»)

Albrecht Konrad («The Ghost Writer») - VÕITJA

Markku Pätilä & Jaagup Roomet («Püha Tõnu kiusamine»)

Euroopa filmihelilooja 2010

Ales Brezina («Kawasakiho růže»)

Pasquale Catalano («Mine vaganti»)

Alexandre Desplat («The Ghost Writer») - VÕITJA!

Gary Yershon («Another Year»)

Vaatajate lemmik

«Mr. Nobody», Jaco Van Dormael - VÕITJA

Euroopa kaasproduktsiooni auhind

Zeynep Özbatur Atakan - VÕITJA

Saavutused maailmakinos

Gabriel Yared - VÕITJA

Euroopa dokumentaalfilm 2010

«Armadillo»

«Steam of Life»

«Nostalgia for the Light» - VÕITJA

Euroopa lühifilm 2010

«Hanoi-Warsaw» - VÕITJA

Euroopa filmidebüüt 2010

«La doppia ora», Giuseppe Capotondi

«Eu cand vreau sa fluier, fluier», Florin Serban

«When We Leave», Feo Aladag

«Lebanon», Samuel Maoz - VÕITJA

«Nothing Personal», Urszula Antoniak

Euroopa Filmiakadeemia elutööauhind

Bruno Ganz, näitleja - VÕITJA
 

Euroopa filmiauhindade pidulik jagamine toimub igal teisel aastal Berliinis, vahepealsetel aastatel aga mujal. Tänavu 23. korda toimuvat filmisündmust on au võõrustada Tallinnal- Euroopa Filmiauhinnad 2010 suurejooneline tseremooniaõhtu leiab aset täna Solarise keskuses. Sündmust kannab üle Eesti Televisioon ning üritusele on võimalik otseülekandena kaasa elada ka veebis, aadressil www.europeanfilmawards.eu.

Lisaks filmistaaridest nimekatele väliskülalistele, Euroopa Filmiakadeemia liikmetele ja mitmesajale ajakirjanikule, kes selleks puhuks Tallinna sõidavad, jõuab Solarise keskuses korraldatav auhinnatseremoonia enam kui poolesaja riigi televaatajate ette.

Tagasi üles