Galerii: Eesti esimene mobiilne krediitkaart - VIP vastuvõtt konverentsikeskuses Space

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Big Bank lansseeris pidulikult Eesti esimese mobiilse krediitkaardi, mis võimaldab mobiilirakenduse abil kanda vajaliku summa krediiti oma kontole kodupangas või maksta kauba eest siis, kui rahakotti pole kaasas. Mobiilse krediitkaardi puhul puuduvad plastikkaart ja krediitkaartidega tavapäraselt kaasnevad kulud. Puudub ka oht, et keegi saaks kaarti kopeerida.

Foto: Viktor Burkivski

«Igapäevaselt kasutatavad teenused - transport, meelelahutus, kaubandus, kooliteated, meedia jne on kõik kolinud nutitelefoni,» ütles Bigbank ASi juhatuse esimees Kaido Saar.

«Pangad kolivad samuti. Täiusliku mobiilse krediitkaardi «leiutamise» nimel on paljud idufirmad töötanud mitu aastat, kuid seni edutult - kuidas siduda mugavus ja turvalisus omavahel nii, et riskid oleks mõistlikud. Meie lahendus on suur samm edasi täiuslikkuse poole.»

«Rakendus töötab nii, et inimene laeb selle esmalt alla ning esitab mobiilse krediitkaardi taotluse. Positiivse otsuse korral tuleb sõlmida krediidileping, mida saab mobiil-ID abil teha kohe rakenduses või siis ID-kaardiga arvuti taga,» selgitas Kaido Saar.

«Mobiilne krediitkaart on aktiveeritud ning kasutajal potentsiaalne tagavara raha olemas, mida saab ka kohe kasutama hakata. Krediidilimiiti saab kasutusse võtta vajaminevate summade kaupa, nii et pank kannab soovitud summa kliendi kodupanga kontole, seejärel on võimalik tasuda vajalikud arved nii tavalise pangakaardiga kui ka internetist ülekandega. WoraPay lahenduse abil, mis valiti koos TransferWise'iga 2015. aastal 50 Euroopa finantssektorit muutva ettevõtte hulka, saab Bigbanki mobiilse krediitkaardiga tasuda kaupade ja teenuste eest ka ainult telefoni kasutades, seega pole vaja muid maksevahendeid üldse kaasas kanda.»

Foto: Viktor Burkivski

«Inimeste jaoks on tähtis, et saaks vajalikul hetkel, mugavalt ja kiirelt otsustada oma ostude üle,» sõnas Kaido Saar.

«Mõnikord on majanduslikult mõistlik teha ost ajal, kui pole piisavalt raha kaasas või järele jäänud - allahindlused või muud head pakkumised ei pruugi alati palgapäeva oodata. Kui liisingu või järelmaksu taotlemisel peab täitma kaupluses suurt hulka pabereid ja jääma ootele, siis mobiilse krediitkaardiga käib asi mugavalt - installid rakenduse telefoni, täidad taotluse, digiallkirjastad lepingu ning siis maksad millal ja kus vaja. Mobiilse krediitkaardi rakendus on nagu hea sõber, kes on alati olemas, kui teda kõige rohkem vaja on. See toimib täpselt samuti nagu tavaline plastikust krediitkaart, kuid mobiilse krediidi võtmiseks ei ole vaja minna panka kohale ega paberit määrida.»

Foto: Viktor Burkivski

«Mobiiltelefon ei ole mitte kaks ühes seade, vaid nüüdseks juba kõik ühes seade,» märkis Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen.

«Bigbanki uus makselahendus on Eesti mobiilituru jaoks kasulik toode, sest lisab nutitelefonile veel ühe väga olulise kasutusvõimaluse. See ei lisa ka suuri piiranguid seadmetele - kasutamiseks ei pea omama kõige värskema operatsioonisüsteemiga ja kallist nutitelefoni. Nõudlus mobiilse raha järele on olnud juba mitu aastat.»

«Selline lahendus on Eesti jaoks tõesti revolutsiooniline, sest kunagi täiesti tavalisena tundunud sularahaga arveldamist jääb iga päevaga aina vähemaks, kuid teistes riikides nagu näiteks Leedus on e-rahakoti võidukäik juba alanud,» rääkis WoraPay esindaja Rando Pärna.

«Kui suurpankadel on vaja pangakaardi maksemeetodite uuendamiseks väljastada uus kaart, siis mobiilse kaardi puhul on uuendusi ja parandusi palju lihtsam ning kiirem teha. Rahakott jääb ka palju õhemaks, sest üleliigse plastiku saab ju kõik ära visata."

"Rakendus on lihtne ja loogiline: tuleb sisestada oma sissetulekud, kohustused ning meie kalkulaator arvutab välja, kas saame taotlejale krediidilimiiti pakkuda,» selgitas Kaido Saar.

Foto: Viktor Burkivski

«Mobiilse krediitkaardi rakendus pakub täpselt sama võimalust nagu tavaline krediitkaart - raha on võimalik kasutada esmase krediidilimiidi ehk 1000 euro ulatuses ükskõik kus ja mis ajal ning hiljem saab taotleda ka limiidi suurendamist kuni 5000 euroni. Selle abil on sisuliselt kogu aeg raha olemas, intressi tuleb maksta ainult siis, kui summa on kasutusse võetud ning ainult nii mitme päeva eest, kuni raha pole tagasi makstud. Kasutatud rahasumma saab tagasi maksta endale sobival ajal, igakuiselt tuleb tasuda ainult intressimakseid.»

Vaata pilte ürituselt!

Märksõnad

Tagasi üles