N, 5.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Melanhooliameister IAMX annab veebruari lõpus Eestis kontserdi

Elu24
Facebook
Comments
Briti laulja, multi-instrumentalist ja videokunstnik Chris Corner annab koos oma bändiga IAMX Eestis kontserdi
Briti laulja, multi-instrumentalist ja videokunstnik Chris Corner annab koos oma bändiga IAMX Eestis kontserdi Foto: Saryn Christina

Briti laulja, multi-instrumentalist ja videokunstnik Chris Corner annab koos oma bändiga IAMX 26. Veebruaril Tallinnas Rock Cafes põneva teatraalse kontserdi. Piletilevis maksab pilet kiirematele 20 eurot.

IAMX alter ego Chris Corner oli legendaarse trip-hop bändi Sneaker Pimps üks asutajaliikmetest. Hiljem on Corner oma sooloprojektiga arendanud välja väga isikupärase melanhoolse ja teatraalse käekirja. Kohtudes bändiga ei saagi aru, kas IAMXi liikmed elavadki nii laval kui väljaspool tõepoolest nii värvikat elu või see on illusioon. 2011. Aasta Rabarocki headliner’ina lõi IAMX nii publiku kui meedia pahviks sellega, et lükkas laval laiali bändi muusikainstrumendid ja korraldas näilise arveteõienduse ühe bändi liikmega. Esinemine kulmineerus sellega, et Chris Corner ronis üle piirdeaia ja lasi publikul end kätele tõsta. Võimas, intensiivne ja samas melanhoolne etteaste on garanteeritud!

Foto: Saryn Christina

IAMX tuuritab praegu Euroopas oma kuuenda albumiga Metanoia, mis ilmus möödunud aasta sügisel peale 2,5 aastast pausi. Metanoia plaadil on ilmunud mõned IAMX-i kõige isiklikumad ja  ekspresiivsemad lood ning see plaat paneb punkti Chris Corneri jaoks keerulisele perioodile.

«See oli minu jaoks väga raske aeg, omamoodi segu meeleheitest, depressioonist ja unetusest. Aga lõpuks ma leidsin endas vaimse tugevuse, mis aitab ellu jääda ja kunstnikuna edasi areneda,» tunnistab muusik. Chris Corner kolis pilvisest Berliinist päikselisse Los Angeles’ i ja väidab, et on valmis saanud plaadi, mis tehtud ilma sügava stressita. Sellised Metanoia lood nagu «Happiness» ja «Look Outside» annavad kinnitust, et Chris Corner on deemonite ja varjude maailmast tagasi meie hulka jõudnud.

Piletilevis maksab pilet kiirematele reageerijatele kuni 12. veebruarini 20 eurot ja sealt edasi kuni kontserdipäevani 25 eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles