Video: Šveitsis tehti eraldusoperatsioon noorimatele Siiami kaksikutele

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Šveitsis eraldamisoperatsiooni läbinud Siiami kaksikud
Šveitsis eraldamisoperatsiooni läbinud Siiami kaksikud Foto: Youtube

Šveitsi kirurgid tegid eduka eraldamisoperatsiooni seni noorimatele Siiami kaksikutele.

Detsembri alguses sündinud kaksikud olid kehast kokku kasvanud ja neil oli ühine maks, edastab BBC.

Šveitsi meedia teatel taheti tüdrukuid opereerida kohe pärast sündi, kuid operatsioon lükati nende elu ohustanud terviseprobleemide tõttu edasi.  Kirurgid arvasid enne operatsiooni, et laste eduka eraldamise protsent on vaid üks.

Kaksikud, kes kannavad nimesid Lydia ja Maya, sündisid kaheksa nädalat enne tähtaega Bernis Inselspitali haiglas koos veel ühe õega, kes ei olnud nendega kokku kasvanud.

Arstide sõnul on tüdrukutel kõik elutähtsad organid eraldi, kuid maksast olid nad kokku kasvanud.

Pärast sündi kaalusid lapsed koos vaid 2,2 kilogrammi. Kohe ilmnes ka probleem, et ühel kaksikutest oli liiga palju verd ja selle tõttu kõrge vererõhk, teisel aga verd liiga vähe ja madal vererõhk.

13 liikmest koosnenud kirurgide ja õdede meeskonnal kulus möödunud aasta 10. detsembril laste eraldi opereerimisele viis tundi.

Lastekirurgi Steffen Bergeri kinnituse operatsioon õnnestus ja lapsed taastuvad intensiivraviosakonnas.

Medtöötajate teatel nägid tüdrukud ilmavalgust ettenähtud ajast varem, kuid nad oli siiski hästi arenenud, mille tõttu nad ellu jäid.

Nüüdseks on lapsed kosunud ja võtavad kaalus juurde.

Tagasi üles