K, 29.11.2023

Video! Kes kasvatasid varieteetantsijate lapsi?

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Dokumentaalfilm «Punane varietee»
Dokumentaalfilm «Punane varietee» Foto: Kaader filmist

Varieteetantsija elu pole kerge. Sageli tuli omal ajal lapsed tööle kaasa võtta ning seni, kui noored emad oma lennukat tööd tegid,  veetsid lapsed aega restoranide köögis, kus kelnerid ja kokad nende eest kenasti  hoolt kandsid ja kõhud täis söötsid. Vaata klippi!

Praegu jookseb kinodes üle Eesti Manfred Vainokivi uus dokumentaalfilm eesti varietee kuulsusrikkast minevikust ning veidi tagasihoidlikumast olevikust.

Varietees on läbi aegade olnud julget, põletavat kirge. Kirg, mis pulbitseb laval, nakkab ja kütab kuumaks publiku, tekitab iha või põlastavat vastasseisu. Kõigi eelduste kohaselt ei oleks nõukaaja tingimustes tohtinud varietee sündida. Ja ometi ta eksisteeris ja veel millise menuga. Menuga, millest tänaseks on jäänud ahhetama panevad legendid. Dokumentaalfilm «Punane varietee» on meeleolukas ekskursioon omaaegsevarietee intriigiderohkesse minevikku.

Filmi produtsent on Marju Lepp, tootja Filmivabrik, režissöör-operaator Manfred Vainokivi, helirežissöör Horret Kuus, monteerija Kersti Miilen, online-monteerija Tanel Toomsalu, valgusmeister Taivo Tenso. Filmi pikkus on 55 minutit. Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Film on kinodes üle Eesti alates 29. jaanuarist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles