Eesti Laulu Akadeemia alustab: enneolematu koostöö viib laululoojaid ja artiste lähemale rahvusvahelisele läbilöögile

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hetke edukaim laulikirjutaja Stig Rästa
Hetke edukaim laulikirjutaja Stig Rästa Foto: Viktor Burkivski

Koostöös linnafestivaliga Tallinn Music Week ning Eesti muusikaettevõtjate ühendusega Music Estonia, alustab Eesti Laulu Akadeemia. Esimeseks suureks projektiks on Tallinn Music Weeki ajal toimuv esimene professionaalsete laulukirjutajate laager Baltikumis.

Laagrit kureerib kogenud Rootsi muusikakirjastaja Ben Malén, kes on sellelaadse muusikalise kirjaoskuse edendamisega tegelenud juba üle kümne aasta. Rootsi laulukirjutajate edulugu teatakse kogu maailmas - Max Martini ja Shellbacki kirjutatud ja produtseeritud Britney Spearsi, Taylor Swifti, Ellie Gouldingu jpt hittidest rootslaste invasioonini Jaapani ja Korea edetabeleis.

«Üheks Rootsi edu võtmeks on olnud networking ja koostöö tähtsustamine,» selgitab Malén. «Laulukirjutajate laager on juba mõnda aega olnud suurepäraseks hüppelauaks rahvusvahelisele muusikaturule pürgijatele.» Laulukirjutamise laagri kuraator on kindel, et Tallinna laagris osalejad leiavad sealt uusi sõpru ja koostööpartnereid ning loovad koos palju head muusikat.

«See saab olema plahvatus. Loominguline plahvatus! Eesti muusikas on toimunud juba mitu suurt pauku, aga see märtsikuu viimastel päevadel toimuv enneolematu koostöö viib meie laululoojaid ja artiste veelgi lähemale rahvusvahelisele läbilöögile,» rõõmustab Eesti Laulu produtsent Mart Normet.

30.-31. märtsil toimuvasse laulukirjutajate laagrisse oodatakse osalema laululoojaid ja produtsente nii Eestist kui lähiriikidest. Muusikatööstuse ekspertidest koosnev žürii valib laekunud avalduste põhjal laagrisse 10 top-liner’it ehk meloodia ja sõnade loojat ning 6 produtsenti. Skandinaaviast liitub 6 laulukirjutajat ja 2 produtsenti. Kõigist osalejaist moodustatakse 8 kolmeliikmelist tiimi ning iga kolmiku ülesandeks on jõuda kahe päeva jooksul loo/lugude ideest demo(de) vormistuseni. Ettevõtmise kulminatsiooniks on lugude esitlemine ja nende valmimisprotsessi lahkav paneel Tallinn Music Weeki konverentsi avapäeval, 1. aprillil.  

Skandinaavia proffidest on praeguseks laulukirjutajate laagrisse tulemas teiste seas maailma esiliiga EDM-artistide ning DJ Tiestoga koostööd teinud laulukirjutaja-produtsent Julie Thompson (UK) ning põhjanaabrite popartistide repertuaari eest vastutavad Erik Sahlén, Joel Isaksson ja Oskar Nyman.

Laulukirjutajate laagris osalemise avaldusi saab esitada kuni 15. veebruarini.

Lisainfo ja kandideerimisvorm SIIN.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles