Kanal 11 lahkub vabalevist

Hendrik Alla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Televiisor. Teler. Graffity Tallinnas.
Televiisor. Teler. Graffity Tallinnas. Foto: Hendrik Alla

AS Kanal 2-le kuuluv Kanal 11 kavatseb alates 3. jaanuarist 2011 lahkuda vabalevist ning jääda kättesaadavaks ainult tasuliste levivõrkude vahendusel.


Seega leviks Kanal 11 alates uuest aastast sarnaselt TV 3 sõsarkanali TV6ga ainult ZUUMis, Elioni IPTVs, Viasatis, Starmanis ja teistes kaabelvõrkudes. Vastava taotluse ringhäälingulubadega seotud muudatusteks esitas Kanal 11 Kultuuriministeeriumile 3. detsembril.

AS Kanal 2 juht Urmas Oru põhjendas muudatust majandusliku otstarbekusega. «Telekanalitel on täna võimalik ZUUM-i ja  kaabelvõrkude vahendusel jõuda pea kõigi oma potentsiaalsete vaatajateni. Eriti kehtib see n-ö nišikanalite puhul, kelle põhiauditooriumi moodustavad nooremad ja linlikuma eluviisiga inimesed,» selgitas Oru. «Me ei näe põhjust maksta levi eest miljoneid kroone aastas, kui selle kasutegur on suhteliselt olematu.»

Vabanevad summad lubab Oru investeerida Kanal 11 programmi ja uutesse projektidesse.

Kanal 11 alustas tegevust 27. märtsil 2008. aastal. Kanal 11 on Eesti digikanal, mis mõeldud inimestele, kes hindavad meelelahutust ja jutusaateid. Vaatajale pakutakse elustiilisaateid, filme ja seriaale.

Tagasi üles