R, 8.12.2023

Take 6 usub, et laul muudab maailma

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Osake ansamblist Take 6 tänavu jaanuaris.
Osake ansamblist Take 6 tänavu jaanuaris. Foto: TRIPPLAAR KRISTOFFER/SIPA/TRIPPLAAR KRISTOFFER/SIPA

Jõulujazzi raames annab 1. detsembril Kaarli kirikus kontserdi kümne Grammy auhinnaga pärjatud USA vokaalkuuik Take 6.


Maailma vokaaljazzi absoluutsesse tippu kuuluva ansambli kordumatu stiil on rajatud laiale muusikalisele skaalale, mis ulatub gospelist jazzi ja soulini. Paarile küsimusele leidis mahti vastata seksteti teine tenor Joye Kibble.

Take 6 viimane album on jõuluteemaline. Mida te soovitate inimestele, kes kurdavad, et on kaotanud oma jõulutunde?
Mu esmane soovitus igaühele on järele mõelda, mida jõulud just sinu jaoks tähendavad. Minu jaoks on jõuluajal keskne Kristus, tema armastus meie vastu ning see, kuidas me seda maailmaga jagada saame.

Mis on teie meelisjõululau ja miks?
Mulle meeldib jõululauludest enim «It Came Upon a Midnihgt Clear», sest sellel on kõige kaunim meloodia.

Aja jooksul muusikažanrid arenevad, kuidas on see toimunud gospelmuusikas? Kas on märgata mõnda uuenduslikku uustulnukat?
Nagu iga teine muusikastiil, nii muutub ja areneb ka gospel. Aga põhiline sisu ja sõnum jääb siiski samaks. Muutub stiil ja seda seetõttu, et artistid mõjutavad muusikat oma maitse ning loomingulise mõtlemisega. Need elemendid sõltuvad omakorda muusikute kogemustest, keskkonnast ning kasvatusest. Gospelmuusikasse tuleb kogu aeg nii palju tegijaid peale, et ma vaevalt jõuan jälgida, kes selles maailmas uus on.

Gospelmuusika juured on Ameerikas. Kas ameeriklased reageerivad sellele muusikale teisiti kui eurooplased?
Ma ei tea, kas muusika tajumises erinevusi ongi. Vahe võib tulla keelebarjääri tõttu, kui kuulaja ei mõista täielikult laulu sõnu ja sõnumit. Kui kuulaja laulu mõttest täielikult aru saab, siis olen täheldanud väga sarnaseid reaktsioone.

Teie instrument on teie hääl. Kindlasti on teil range päevakava, kas tahaksite seda meie lugejatega jagada?
Kõige tähtsam asi selle «instrumendi» jaoks on korralik puhkus. Puhkust ei asenda miski.

Kas lauluga on võimalik muuta maailma?
Jah, kindlasti! Kui miski loodu mõjutab sügavalt seda, mida inimesed tunnevad ja vajavad, siis muutused saavad toimuda ja toimuvadki!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles