Uue dokumentaalfilmi «Punane varietee» tiiser: naiste valikud. Kas varieteetantsija superfiguur või emadus?

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Dokumentaalfilm «Punane varietee»
Dokumentaalfilm «Punane varietee» Foto: Kaader filmist

Ka varieteetantsija tahab emaks saada. Variteetantsija elukutse nõuab aga superhead figuuri. Naised räägivad uues eesti dokfilmis, kuidas nad pidid varieteetööst siiski pause tegema, sest kaua rasedana laval olla ei lastud. Hakkas ju välja paistma!

Manfred Vainokivi «Punane varietee» jõuab kinodesse 29. jaanuarist. Varietees on läbi aegade olnud julget, põletavat kirge. Kirg, mis pulbitseb laval, nakkab ja kütab kuumaks publiku, tekitab iha või põlastavat vastasseisu. Kõigi eelduste kohaselt ei oleks nõukaaja tingimustes tohtinud varietee sündida. Ja ometi ta eksisteeris ja veel millise menuga. Menuga, millest tänaseks on jäänud ahhetama panevad legendid. Dokumentaalfilm «Punane varietee» on meeleolukas ekskursioon omaaegsevarietee intriigiderohkesse minevikku.

Filmi produtsent on Marju Lepp, tootja Filmivabrik, režissöör-operaator Manfred Vainokivi, helirežissöör Horret Kuus, monteerija Kersti Miilen, online-monteerija Tanel Toomsalu, valgusmeister Taivo Tenso. Filmi pikkus on 55 minutit. Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Tagasi üles