Peeter Jakobi tegi PÖFFi avafilmis superrolli

Kolmapäval annab ­PÖFFile avalöögi Jalmari Helanderi film «Kaotatud kaup ehk jaht jõuluvanadele», peaosas Peeter Jakobi.

FOTO: Kaader filmist


Kinos Sõprus linastub alates 6. detsembrist musta huumoriga ohtralt vürtsitatud Soome linateos «Kaotatud kaup ehk jaht jõuluvanadele».


Jalmar Helanderi teost originaalpealkirjaga «Rare Exports – A Christmas Tale» näidati eile Nokia kontserdimajas PÖFFi avatseremoonial. Filmi produtsent Petri Jokiranta hoiatas enne valguse kustumist: «Kui te selle filmi ära vaatate, siis ei ole teie jõulud enam iialgi endised.» Ja teate, tal oli õigus.

Mitmetel festivalidel auhindadega pärjatud linateoses mängib kandvat, ehkki sõnatut osa eesti näitleja Peeter Jakobi. Nagu ta ise hiljem PÖFFi avapeol meenutas, tehti enamik võtteid küll paviljonis, kuid välisvõtted toimusid 14-kraadises külmas. Peeter Jakobi tegelaskuju, muide, on enamuse ajast alasti.

Jokiranta kinnitas: «Niipea, kui casting'u-firma meile Jakobit tutvustas, oli selge: edasi otsida pole enam mõtet. Ta on täiuslik tüüp sellesse rolli!»

Minge kinno, vaadake, milline on tõeline jõuluvana ning mõelge järele: mida tähendavad jõulud meie elus. Treiler on allpool.

Tagasi üles