K, 31.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Menufilmi «Must alpinist» eriseanss koos külalistega Pärnus

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Menufilm «Must alpinist»
Menufilm «Must alpinist» Foto: Kaader filmist

29. jaanuaril kell 19 toimub Endla teatris menufilmi «Must alpinist» eriseanss, külas produtsent Anneli Ahven ja stsenarist-režissöör Urmas Eero Liiv, kes räägib lisaks filmi saamisloole ka TV3 juhina sellest, mis telemaastikul hetkel toimumas, miks mõni telesari osutub populaarsemaks kui teine, kuidas vaatajatega halastamatult manipuleeritakse, kuidas valmib ning mis elu elab ülipopulaarne saade «Su nägu kõlab tuttavalt». 

Praeguseks on film eesti kinolevis saanud juba üle 53 000 vaataja. Piletid eriseansile on müügil Endla teatri kassas ja Piletimaailmas.

Nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev õudussugemetega noortefilm eesti tudengite talvematkagrupist, mis satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele. Matkal oma kaaslastes pettunud ebapopulaarne grupijuht Olle jääb retke viimasel päeval mägedes kadunuks. Temaga rivaalitsenud vabameelse ja seiklusi hindava Eero juhtimisel laskuvad matkajad abi otsimiseks mägede jalamil asuvasse burjaatide külla. Vallandub kummaline ja terve mõistuse vastane sündmusteahel, mida näib dirigeerivat kadunud Olle. Võõral maal ja võõra rahva hulgas tuleb lahendada ülesanne, mida matkajad esialgu ei taha, kuid hiljem enam ei oska lahendada.

Foto: Kaader filmist

Filmi stsenarist ja režissöör on Urmas Eero Liiv, operaator Ants Martin Vahur, kunstnik Katrin Sipelgas, heliooja Tiit Kikas, produtsent Anneli Ahven, tegevprodutsent Kaspar Kaljas. Filmi tootja on Kopli Kinokompanii, kaastootja Decima Rosa. Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Osatäitjad: Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor,Vadim Andreev

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles