N, 30.11.2023

Solaris saab uued seinast seinani ulatuvad kinoekraanid

Raul Sulbi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Solarise kinosaal
Solarise kinosaal Foto: Mati Hiis / Õhtuleht

Pärast suuri tehnilisi arendustöid saab Solaris Kinost järgmisel nädalal regiooni esimene täisdigitaalne kinokeskus, millega suudavad konkureerida vaid üksikud parimad kinod maailmas.

«Kõikides saalides täisdigitaalne 3D-võimalusega pilt, seinast seina laiad ekraanid ja tipptasemel heli – seda ei saa sõnadesse panna, vaid peab ise kogema,» ütles Solaris Kino pressiesindaja Tanel Tatter.

Uuendused toovad esiteks kõikidesse Solaris Kino saalidesse maailmaklassi Dolby 3D täisdigitaalse kinosüsteemi koos teravaima graafika ja rabavate värvidega. Selleks paigaldatakse saalidesse uusimad suure valgusjõuga Barco ja NEC teise põlvkonna digikino projektorid.

Teiseks on külastajate ettepanekutest lähtuvalt nüüdsest kõikides kinosaalides senisest kohati isegi kaks korda suuremad seinast seinani ulatuvad uued ekraanid.

Kolmanda suure uuendusena on esimesena Euroopas kasutusele võetud Meyer Sound Laboratories ülidetailne Cinema Experience helisüsteem nüüd Dolby Surround 7.1 valmidusega, teisisõnu on Solaris Kinos nüüdsest senise viie asemel seitset helikanalit ja subwooferit ehk senise kahe asemel neli surround-kanalit.

«Kokkuvõttes on Solaris Kino nüüd täielikult varustatud maailma parima kinotehnikaga, mis toob filmid Eesti vaatajateni täpselt sellises kvaliteedis, nagu need on loodud ning Solarise kinoelamus on peatsete tippfilmide puhul kordades muljetavaldavam,» selgitas Tatter. «Investeerime sel aastal kokku üle 13 miljoni krooni ning jätkame uuendusi ka tulevikus.»  

Värske uuendusena avati tänasest ka täiesti uus Solaris Kino veebileht www.solariskino.ee, kus on oluliselt hõlpsam leida infot filmide kohta ja osta veebi teel vaid ühe minutiga otse külastaja mobiiltelefonile laekuvaid soodsaid kinopileteid.

Solaris keskuse teisel ja kolmandal korrusel asuvas uues Solaris Kinos on kokku 7 tipptasemel saali, teiste seas Eesti suurim kaasaegne kinosaal.

Solaris Kino on käimasoleva Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali koduks ning lisaks festivaliprogrammile jookseb kinos praegu hittfilm «Harry Potter ja surma vägised». Detsembris esilinastub Solarises juba neli uut 3D filmi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles