Video: Austriast leiti «800 aasta vanune mobiiltelefon»? (3)

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Youtube

Austria ja Briti meedia väite kohaselt leiti Austriast objekt, mis oma kujult ja välimuselt meenutab tänapäeva mobiiltelefone.

Vandenõuteooria lehekülgedel, kuhu jõudsid sellest ka fotod, ristiti objekt «800-aastaseks mobiiltelefoniks».

Fotodel on  näha savist mobiiltelefonikujulist nelinurkset asja, millel oleks nagu klahvistik.

Kuna see objekt meenutab oma kujult tänapäeva Nokia mobiile, siis arvasid paljud pilti näinud, et tegemist on võltsinguga.

Kuid oli ka neid, kes arvasid, et selle võisid kaua aega tagasi Maale tuua meie planeeti külastanud tulnukad, kes tõesti kasutasid selliseid kommunikatsioonivahendeid.

Leiust pandi Youtube`i video küsimustega, et mis see olla võib ning kas see on viide tulnukate ja ajarännu kohta.

Pilte näinute arvates on sel objektil kiilkiri, mida kasutati tuhandeid aastaid tagasi Mesopotaamias.

Vandenõuteooria leheküljel tothedeathmedia.com teatel leiti see iidne «mobiiltelefon» Austriast Salzburgi lähedalt Fuschl am Seest koos 13. sajandist pärit asjadega.

Miks oli Austrias sumerite kiilkirjaga objekt, ei oska arheoloogid, ajaloolased ega vandenõuteoreetikud selgitada.

Lehekülje UFO Sightings Daily toimetaja Scott Waring on veendunud, et see pärineb ajast, mil tulnukad Maad külastasid.

«See on ettenägelikkuse tõend, et tuhandeid aastaid hiljem kasutab inimkond selliseid abivahendeid. Arheoloogid on leidnud ka varem tänapäeva nutiseadmeid meenutavaid objekte, kuid neid varjatakse,» lisas Waring.

USA kosmoseagentuuri NASA kunagise astronaudi Edgar Mitchelli arvates külastasid tulnukad Maad nii iidsel ajal kui ka näiteks Teise maailmasõja ja Külma sõja ajal ning hoidsid siis ära tuumasõja.

Tagasi üles