R, 8.12.2023

Astu läbi! Eesti kuulsused hakkavad kohvikus teenindajateks

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jüri Pootsmann esitles Sinilinnus lühialbumit, Elina Born
Jüri Pootsmann esitles Sinilinnus lühialbumit, Elina Born Foto: Erlend Štaub

Jaanuari esimesel nädalal on veelgi rohkem põhjust hommikusöögiks sisse põigata Viru Keskuses asuvasse Cafe Lyoni kohvikusse, kus teenindajarollis astuvad üles Eesti tuntud lauljad, näitlejad ja meelelahutajad Kristjan Hirmo, Saara Kadak, Cool D, Elina Born ja poliitik Yoko Alender.

Kampaania eesmärgiks on pöörata tähelepanu teenindajate töö väärtustamisele ning teeninduskultuuri arendamise vajalikkusele Eestis. «Otsustasime korrata eelmisel aastal klientidele palju põnevust pakkunud algatust, kuna näeme, et siin on endiselt palju ära teha. Oleks väga tore, kui ükskõik millises teenindussituatsioonis märkaksime kõik rohkem ka seda inimest, kes meid teenindab ja miks mitte tunnustada teda mõne väikese tänusõna ja naeratusega,» rääkis Iivi Saar, Cafe Lyoni juhataja ja asutaja.

Foto: Ulla-Mai Kuuse, Karen Härms, Kalev Lilleorg, Lembitu Mikker

Kuulsaid hommikusöögiteenindajaid kohtab Viru Keskuse Cafe Lyoni kohvikus 4.-8. jaanuaril igal hommikul kella 9.00-10.00. Esimesena asub 4. jaanuari hommikul kohvi ja croissant`i serveerima Eesti tuntud DJ ja Sky Plusi saatejuht Kristjan Hirmo. «Eelmisel aastal sain toreda pakkumise proovida Cafe Lyoni teenindaja rasket, kuid tänuväärset ametit ning nüüd panen taas oma võimed proovile – loodetavasti olen aastaga paremaks läinud,» rääkis Kristjan Hirmo.

Foto: Marko Mäestjärv

5. jaanuaril on Viru Keskuse Lyonis näitleja ja saate «Su nägu kõlab tuttavalt» finalist Saara Kadak, 6. jaanuaril laulja ja saatejuht COOL D, 7. jaanuaril laulja Elina Born ja 8. jaanuaril poliitik Yoko Alender. Igal hommikul teevad raadio Sky Plusi hommikuprogrammi saatejuhid ka külalisteenindajatega intervjuu, et jagada nende teeninduskogemust kuulajatega.

Foto: Viktor Burkivski

Eesti parimate restoranide hulka kuuluv kohvik, pagariäri ja restoran Cafe Lyon on prantsuse stiilis söögikoht, mis pakub ehedaid prantsuspäraseid saiakesi ja küpsetisi ning mitmekülgset à la carte menüüd. Lisaks leiab valikust smuutisid ja veganroogi.

Foto: Ulla-Mai Kuuse, Karen Härms, Kalev Lilleorg, Lembitu Mikker

Populaarse kohviku-restorani peapagar on Roman Klotsihhin ja peakokk Jürgen Lip. Viru Cafe Lyon asub Viru Keskuse Tammsaare pargi poolsel küljel, eraldi sissepääsuga otse tänavalt.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles