Täna ilmub põnevusseriaali „Varjudemaa“ soundtrack-album

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
TV3 «Varjudemaa» esitlus Coca Cola Plazas 01.10.2015
«Varjudemaa» peaosas Karin Rask. Teistes osades: Eva Klemets, Tarvo Vridolin, Toomas Täht, Janek Joost, Martin Algust, Adres Tabun, Arvi Mägi.
TV3 «Varjudemaa» esitlus Coca Cola Plazas 01.10.2015 «Varjudemaa» peaosas Karin Rask. Teistes osades: Eva Klemets, Tarvo Vridolin, Toomas Täht, Janek Joost, Martin Algust, Adres Tabun, Arvi Mägi. Foto: Viktor Burkivski

Mauno Meesit avaldab täna instrumentaal-albumi "Varjudemaa", mis on ühtlasi TV3-es linastunud samanimelise põnevus-sarja soundtrack. Albumil teevad külalisena kaasa Tiit Kikas viiulil ja Jaagup Tormis klaveril. Eesti esimese originaalmuusikaga soundtrackiplaadi teleseriaalile annab välja Meesiti enda plaadifirma Grainy Records koostöös produktsioonifirmaga Kassikuld. Album ilmub CD ja vinüüli kujul ning digitaalselt.

“Pärast sel kevadel ilmunud albumit “Closer” plaanisin paari aasta pärast jõuda instrumentaalplaadini. Kui suvel Berliinist Tallinnasse tagasi kolisin, rääkisid Ergo Kuld ja Martin Algus mulle “Varjudemaa” ideest. Nende nägemus seriaali muusikast oli üllatavalt sarnane sellele, kuhu soovisin enda loominguga järgmiseks liikuda ja muidugi olin koostööst huvitatud. Niisiis alustasingi juba suvel uue muusika salvestamist,” selgitab Meesit.

Foto: Viktor Burkivski

“Varjudemaa” on nii muusika kui ka seriaalina ühe väikese grupi inimeste suure sünergia vili. Inspiratsiooni mõttes on see minu jaoks ilus kogemus, kuidas iga lugu saab olla isikliku tähendusega ja samal ajal olla ka inspireeritud suurepärastest näitlejatest, tekstist, pildist ja seriaaliga seotud Eesti loodusest.

Suurema osa albumist salvestasin enda Maardu järve äärses suvemajas, kus sain “Varjudemaa” looduslähedase atmosfääriga hästi samale lainele. Tekitasin seal endale mikrofonide, kitarrivõimendi ja efektiplokkidega ahela, mis võimaldas mul enamiku muusikast salvestada ilma suurema järeltöötluseta ning jäädvustada lood kontserdiolukorrale sarnases dünaamikas, hetkele keskendumise vaimus.”

Foto: Viktor Burkivski

Varjudemaa CD on tänasest plaadipoodides saadaval. Limiteeritud koguses valmiva vinüülplaadi saab eeltellida plaadifirma Grainy Records-i kodulehel. Uueks aastaks on plaanitud ka "Varjudemaa" muusikaga kontserdid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles